•  

     

     

     

Memorialinė lenta Jiezno kraštiečiui – kraštotyrininkui Pranui Juozapavičiui

Rugsėjo 15 d. Jiezno delegacija, vadovaujama seniūno A. Bartusevičiaus, buvo pakviesta dalyvauti svarbiame, kraštą garsinančiame renginyje.

Kaune, V. Putvinskio g. 34A buvo atidengta memorialinė lenta kraštotyrininkui, muziejininkui, publicistui Pranui Juozapavičiui, kilusiam iš Jiezno sen. Vėžionių k. Lentos atidengimo ceremonijoje dalyvavo P. Juozapavičiaus žmona, sūnus, dukra, anūkės, kultūros darbuotojai, bibliotekininkai, visuomenės atstovai, kraštiečiai iš Jiezno.

P. Juozapavičius visą gyvenimą paskyrė Kauno ir jo apylinkių įamžinimui. Stambiausias jo kraštotyrinis veikalas „Kaunas ir jo apylinkės“ yra 455 puslapių, jame 256 nuotraukos – tai tikra kraštotyros enciklopedija apie Kauno ir jo apylinkių istorinę praeitį. Keli jo skyriai skirti seniausioms miesto dalims: Rotušės aikštei, senamiesčiui, Vilijampolei, Karmelitams, Šančiams, Fredai, Aleksotui. P. Juozapavičius vienas iš pirmųjų rašė gatvių istorijas, surinko išnykusius Kauno miesto vietovardžius, sudarė Kauno miesto gatvių sąrašą. Garbus kraštotyrininkas nepamiršo ir savo gimtojo Vėžionių kaimo. Jis surinko medžiagą monografijai apie Vėžionių kaimą, kuri žurnalisto J. Pugačiausko dėka buvo išleista 2010 m. pavadinimu „Dzindzakės žemei prabilus“.

Ši knyga buvo plačiai pristatyta Prienų rajone bei aplinkiniuose miesteliuose bei Kaune kartu su Jiezno folkloro kolektyvu „Jieznelė“, kuris atliko knygoje įamžintas autentiškas krašto dainas. Lentos atidengimo iškilmėse kalbėjo Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius. Jis pasidžiaugė, kad atidengta lenta bus gražus kraštiečio atminimo įamžinimas. Atminimo lentą pašventino ir sukalbėti maldą už šį garbų žmogų pakvietė prelatas Vytautas Vaičiūnas.

Žurnalistas J. Pugačiauskas sakė: „Mums džiugu, kad Jiezno kraštas, Vėžionių kaimas išugdė tokį žmogų. Knyga „Dzindzakės žemei prabilus“ yra rašytinis paminklas Vėžionių kaimui“. Pasak P.Juozapavičiaus žmonos Albinos, visas vyro gyvenimas buvo paskirtas kraštotyrai. Jis kasdien pareidavo su knyga rankose. Už nuopelnus kraštotyrinei veiklai 1981m. Pranui Juozapavičiui buvo suteiktas Garbės kraštotyrininko vardas.

Vilma Trabuševskienė,

bibliotekininkė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti