• prienuspauda

     

     

     

     

LR Seimo nario Andriaus Palionio ataskaita

Prienų-Birštono vienmandatėje rinkiminėje apygardoje išrinktas LR Seimo narys Andrius Palionis oficialiai parlamentaro pareigas pradėjo eiti priėmęs priesaiką prieš tautą, valstybę ir Dievą 2012 m. lapkričio 16 dieną.

Lapkričio 20 dieną Seimo narys A. Palionis paskirtas dirbti Biudžeto ir finansų komitete. Energetikos komisijoje – nuo gruodžio 4 dienos. Etikos ir procedūrų komisijoje pradėjo dirbti nuo lapkričio 27 dienos.

Nepriklausydamas jokiai politinei partijai, A. Palionis tęsia savo tėčio, šviesios atminties Juozo Palionio parlamentinę veiklą ir pasirenka atstovavimą Socialdemokratų partijos frakcijai LR Seime.

Vykdydamas parlamentinių ir tarpparlamentinių grupių veiklą, Seimo narys tapo parlamentinės Dzūkijos bičiulių grupės nariu ir dar šešiolikos tarpparlamentinių grupių su užsienio valstybėmis nariu.

Birštono (lapkričio 23 dieną) ir Prienų (lapkričio 29 dieną) rajono savivaldybių Tarybų posėdžių metu A. Palionis prisistatė Tarybų nariams, valdžios, visuomenės bei spaudos atstovams. Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdžio metu A. Palioniui buvo įteiktas Seimo nario priimamojo kabineto raktas.

Iškart po rinkimų Seimo narys atnaujino aktyvią savo veiklą Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo darbe. Šventinio laikotarpio metu buvo gauta labdaros ir paramos siunta iš Švedijos. Šios siuntos kelionę finansavo JPLPF( Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas), kuriam tiesiogiai atstovauja A. Palionis. Su idėja, kad labdaringa siunta metinių švenčių proga pradžiugintų Prienų bei Birštono krašto mokyklas, bendruomenes, vaikų lopšelius-darželius, neįgaliuosius, šios misijos ėmėsi pats Seimo narys. A. Palionio tikslas buvo ir savalaikis siuntos pristatymas žmonėms, ir gera galimybė pabendrauti su gausia visuomenės dalimi, išklausyti gyventojų  bėdas, rūpesčius, įsigilinti į susisiekimo su rajono centru problemas. Siunta, kurioje buvo namų apyvokos ir buities reikmenys, rūbai, žaislai, funkcinės lovos neįgaliesiems, išdalinta Birštono, Jiezno, Stakliškių, Prienų, Veiverių, Šilavoto, Ašmintos, Balbieriškio seniūnijų gyventojams. Kita labdaros siunta bus paskirstyta kitoms seniūnijoms. Labdaringos kelionės metu Seimo narys A. Palionis susitiko su seniūnais, aptarė bendruomenėms aktualius ir rūpimus klausimus, numatė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Sniegingos ir speiguotos žiemos sąlygomis lankydamas savo rinkėjus, Seimo narys įvertino susisiekimo sąlygas su kaimų gyventojais.

Prienuose į Seimo nario priimamąjį gyventojai kreipiasi ir tiesiogiai, rašo prašymus, raštus, kuriuose išdėsto problemas ir klausimus dėl socialinių, žemės grąžinimo, kelių kokybės ir energetikos problemų. Stengiamasi išsiaiškinti ir pagelbėti konkrečiai kiekvienam besikreipiančiam. Bendradarbiaujama ir su vietos valdžios institucijų specialistais, taip pat parengti paklausimai valstybinėms įstaigoms. Su Pakuonio seniūnu Audriumi Narvydu aptarti vieno iš viešojo transporto įstatymų pataisos rengimo darbai. Su Birštono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėju Antanu Grušelioniu aptarti socialinės paramos ir galimybės pagerinti socialinės paramos gavėjų gyvenimo sąlygas klausimai.

Daug laiko Seimo narys skyrė susitikimams su Prienų ir Birštono bendruomenėmis. Lapkritį vykusiuose Prienų ūkininkų sąjungos ir Birštono savivaldybės organizuotuose renginiuose sveikino pažangius ūkininkus, susipažino su 2012 metų žemdirbių pasiekimais ir rūpesčiais. Paskutinę lapkričio dieną Seimo narys susitiko su Prienų  ir Birštono savivaldybių Neįgaliųjų draugijų nariais, paminėjo Tarptautinę žmonių su negalia dieną ir apžvelgė draugijų veiklą. Lankėsi gruodį vykusiuose Padėkos, adventiniuose renginiuose Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje, Šilavoto pagrindinėje mokykloje, Jiestrakio bendruomenėje, Ašmintoje. Nuspręsta, kad renginiuose, kuriuose A. Palionis negalės dalyvauti dėl Seimo plenarinių ir komitetų bei komisijų posėdžių, jam atstovaus padėjėjai.

Siponių krašto bendruomenė gruodžio 29 dieną A. Palionį pakvietė į renginį, skirtą 2012 metų veiklai apžvelgti ir Birštono savivaldybės Vietos veiklos grupės Europos sąjungos lėšų panaudos projekto „Gyvenimo kokybės gerinimas Siponių krašto bendruomenėje“ baigiamajam etapui aptarti. Seimo narys diskutavo apie šio projekto naudingumą, perspektyvas. „Šiandien valstybei vienodai svarbus ir verslininkas, kuriantis darbo vietas, ir mokytojas, savo kompetenciją investuojantis į Lietuvos ateitį. Didžiausios pagarbos vertas ūkininkas, išmokęs ir inovatyviai dirbti gimtąją žemę. Noriu tikėti ir tikėtis, kad darbas bet kuriuo atveju yra pats svarbiausias kiekvieno žmogaus veiklos rodiklis. Drauge, sutartinai ir nuosekliai dirbdami galime tikėtis gražių rezultatų sau ir savo kraštui“, – mintimis dalijosi Seimo narys A. Palionis.

Seimo narys gruodžio mėnesį parengė šias įstatymų pataisas: dėl LR PVM įstatymo 19, 31, 32, 60, 64, 71, 80, 81, 91 straipsnių ir 1 priedo pakeitimo projekto;  dėl LR akcizų įstatymo 30,31 ir 37 straipsnių pakeitimo; dėl pelno mokesčio įstatymo 24 straipsnio pakeitimo; dėl LR valstybės skolos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo. Visi šie pakeitimai buvo pateikti ir priimti Seimo plenariniuose posėdžiuose.

Kiekvieną pirmadienį A. Palionis gyventojus priima Prienų savivaldybėje, 110 kabinete. Susitikimuose su rajono valdžios atstovais ir specialistais aptariami einamieji biudžeto, socialiniai, investicijų, plėtros ir kiti klausimai.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti