Loreta Jakinevičienė: „Nesu kerštinga, o tie, kas taip kalba, patys yra tokie“

Gelbėkit vaikus

20170214_083944-2

Vacys Staknys

„Tvarkos ir teisingumo“ partiją jau ne vienerius metus lydi skandalai, keičiasi pirmininkai, partiečiai nesuranda bendros kalbos. Bet Prienuose įsitvirtinęs skyrius jau ne vieną kadenciją turi savo atstovus Savivaldybės taryboje, o jų lyderė Loreta Jakinevičienė šiais metais antrą kadenciją iš eilės kovojo dėl mero posto.
Praeitą kadenciją „tvarkiečiai” Taryboje turėjo 4 vietas, bet nebuvo pakviesti į valdančiųjų koaliciją ir dirbo opozicijoje. Šiemet šiek tiek pritrūko balsų ir Taryboje iškovotos 3 vietos, bet, susiklosčius aplinkybėms, partija buvo pakviesta sudaryti valdančiąją koaliciją, o Loreta Jakinevičienė užėmė mero pavaduotojo vietą. Moteris net paliko valstybinę tarnybą, kad pateisintų žmonių lūkesčius.

Pokalbis prasidėjo ne apie planuojamus ar atliktus darbus, o apie moters vaidmenį politikoje. Loreta Jakinevičienė pasakė, nors ir vyksta nemažai diskusijų šia tema, jos manymu, visiškai nesvarbu, kas ateina į politiką – vyras ar moteris, svarbu, ar tai bus asmuo, pasiryžęs tarnauti žmonėms. „Eidama į rinkimus, visada turiu savo viziją ir stengiuosi ją įgyvendinti“, – teigė mero pavaduotoja. Tiesa, pasak pašnekovės, ne visada darbų įgyvendinimas priklauso nuo vieno Tarybos nario, reikalinga vienminčių komanda ir, aišku, politinis apsisprendimas. Nors, anot L. Jakinevičienės, į Tarybą patekęs asmuo turi siekti savo programos įgyvendinimo ir nesvarbu, kokioje pozicijoje – valdančiųjų ar opozicijoje, realybėje būna šiek tiek kitaip.

„Būdama opozicijoje, visada oponavau, jei nesutapdavo požiūriai, o buvimas daugumoje duoda daugiau erdvės galimybėms, nes diskusijos vyksta platesniame rate“, – tvirtino pašnekovė. Anot tvarkietės, visų partijų programos šiek tiek panašios, o tikslai nelabai skiriasi, todėl surasti bendrą kompromisą visada galima.

L. Jakinevičienės teigimu, kadencijos laikas prabėga greitai, todėl būtina daug ir intensyviai dirbti, kad būtų įgyvendinti rinkimų metu duoti pažadai.

Šiuo metu rajone vyksta nemažai projektų, bet būtina planuoti ateities darbus, įtraukiant į tai kuo daugiau visuomenės atstovų. Anot mero pavaduotojos, po 10 metų ji norėtų matyti patrauklias viešąsias erdves ne tik Prienuose, bet ir rajono vietovėse. „Tvarkietės“ manymu, Prienai turi tapti turizmo centru, o kiekvienas miestelis turėti savo išskirtinį veidą. Nėra prasmės laukti, jog koks nors vykstantis į Birštoną turistas sustos Prienuose. Turime kurti savo viziją ir strategiją, įtraukdami ir smulkųjį verslą. Visuose lygmenyse turi būti skleidžiama vieninga pozicija, sutelktos finansinės galimybės ir, aišku, politinis apsisprendimas. „Nenoriu, kad Prienai būtų tapatinami su Kauno miegamuoju rajonu, noriu, kad savivaldybė būtų ne problemų sprendimo įstaiga, o įstaiga, kurianti vizijas ir jas įgyvendinanti.

Rajonas keičiasi, tiesa, per lėtai. Malonu, kad pagaliau bus tvarkomas Jieznas, bet nereikia sustoti tik ties juo, būtina numatyti permainas ir kitose vietovėse. Štai, būtinas kitoks požiūris į Balbieriškio atodangą. Tai tikras turizmo perlas, bet būtina atskleisti jo švytėjimą“. Anot L. Jakinevičienės, seniūnijų administracijos neturi būti tik vykdytojai, bet ir pačios kurti savo vietovių išskirtinumą ir patrauklumą.

Visgi, anot mero pavaduotojos, be strateginių planų, jos darbe daug kasdienių rūpesčių dėl saugumo, jaunimo reikalų. Jos manymu, Eismo saugumo komisija neturi būti tik prašymų svarstymo vieta, o vieta, kurioje gimsta bendri saugumo projektai visam rajonui. Pasak L. Jakinevičienės, jei norime darbų tęstinumo, būtina skatinti jaunų žmonių aktyvumą ir populiarinti gražias idėjas.

Mero pavaduotojos manymu, deja, ne visi į Tarybą išrinkti nariai pasižymi aktyvumu, komitetuose per mažai vyksta diskusijų, trūksta bendravimo su visuomene, neturima laiko lankytis renginiuose, dalyvauti visuomeninėje veikloje. Deja, yra ir kiti pavyzdžiai, kurie parodo, jog Tarybos posėdžių metu norima susireikšminti, o ne ieškoti kompromiso, tam, kad būtų priimtas vieningas sprendimas.

Ir dar. L. Jakinevičienė mano, kad žmonės, kurie pasiryžo eiti į politiką, neturi bijoti ir vengti viešumo. Atviros diskusijos su visuomene – tai tikras kelias ieškant gerų sprendimų.

Loreta Jakinevičienė paneigė kalbas, jog yra kerštinga ir atėjusi į valdžią susidoros su jai netinkančiais asmenimis. „Nesuprantu, iš kur tokios kalbos, nes nesu kerštinga, o tie, kurie taip kalba, patys tokie yra“, – tvirtino meno pavaduotoja, kuri tiki, kad žmonės supranta ir mato daugiau nei tvirtina kai kurie politikai.

Politika – tai bendraminčių sąjūdis, ir tai jos galia, bet vienas žmogus gali būti didelė jėga, jei jo tikslai atitinka daugumos žmonių lūkesčius. „Turime lavinti sisteminį požiūrį, o ne gesinti „gaisrus“, nes tik toks mąstymas padės sukurti geresnes gyvenimo sąlygas mūsų rajono žmonėms“, – tikino Loreta Jakinevičienė.

Deja, nuo kasdienių rūpesčių pabėgti nepavyko. Pokalbis nutrūko, nes pas mero pavaduotoją užsuko interesantė, kurios problema yra svarbiausia…

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti