•  

     

     

     

     

Prienų „TonyBet“ krepšininkai pergalingai pradėjo LKL čempionatą

IMGP8199Spalio 2 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai Panevėžyje žaidė pirmąsias šio sezono rungtynes ir po dramatiškos kovos įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą (77:88), pergalingai pradėdami LKL čempionatą.

Pirmuosius 3 kėlinius, pasak Prienų komandos vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus, komanda žaidė taip, kaip negalima žaisti, ir tik ketvirtajame buvo kažkas panašaus į tikrąjį žaidimą. „Kamuolys turi vaikščioti, laisvas žaidėjas turi drąsiai mesti į krepšį, o ne „lipti į medį“ ir dovanoti kamuolį varžovams, kurie dažniausiai neatleidžia tokių klaidų. Pergalė iškovota, todėl smagu, bet žaidimas turi gerėti. Tam yra potencialas. Laiko atsipalaidavimui tiesiog nėra, todėl kiekvienos rungtynės labai svarbios“, – teigė
V. Šeškus.

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo Prienų „TonyBet“ komandos netaikliais metimais. Vis tik po Dainiaus Šalengos penkių iš eilės pelnytų taškų Prienų krepšininkai įgijo 3 taškų pranašumą (2:5). Kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (10:10), o iki jo pabaigos likus dviem minutėm aikštelės šeimininkai pirmavo 8 taškais (22:14).
Sunerimęs „TonyBet“ strategas pasodino ant atsarginių suolelio 3 pražangas turintį Artūrą Valeiką ir išleido Vaidą Čepukaitį. Būtent pastarasis ir Gintaras Kadžiulis tapo Prienų komandos spurto iniciatoriais, po kurio „Lietkabelio“ persvara sumažėjo iki 2 taškų (23:21). Deja, persverti rezultato nepavyko ir po pirmojo kėlinio „TonyBet“ turėjo trijų taškų deficitą (27:23).

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje vėl komandą į priekį patraukė G. Kadžiulis, kuris pelnė 5 taškus iš eilės, ir „TonyBet“ įgijo vieno taško pranašumą (28:29). Prienų komanda nemažino „apsukų“ ir po kelių minučių jau pirmavo 6 taškais (28:34). Deja, po pakilimo prieniškiai jau kelintą kartą įkrito į žaidybinę duobę, ir varžovai išlygino rezultatą (34:34). Tiesa, Prienų komanda neleido „Lietkabeliui“ persverti rezultato ir po dviejų kėlinių turėjo dviejų taškų pranašumą (42:44).

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį įmetė Antanas Udras, ir „TonyBet“ komanda įgijo 5 taškų pranašumą (42:47). Bet kitos 3 min. prieniškiams virto tikru košmaru: varžovai laimėjo minėtą atkarpą 11:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (53:49).
Kėliniui įpusėjus, „Lietkabelio“ pranašumas vėl siekė 7 taškus (56:49).  Bet Prienų krepšininkai dar kartą panaikino varžovų persvarą ir iki trečiojo kėlinio pabaigos likus minutei, po M. Linkevičiaus taiklių baudos metimų, pirmavo 4 taškais (60:64).
Deja, po trijų kėlinių „TonyBet“ pranašumas buvo tik vienas taškas (63:64).

Ketvirtasis kėlinys

Vis tik ketvirtajame kėlinyje Prienų komanda sugebėjo stabilizuoti žaidimą ir jau kėlinio pradžioje įgijo 7 taškų persvarą (65:72). Kėliniui įpusėjus, po D. Šalengos vieno taiklaus baudos metimo, prieniškiai jau turėjo 10 taškų pranašumą (65:75).
Ir nors varžovai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 6 taškų (73:79), bet po Laimono Kisieliaus ir Antano Udro tritaškių „TonyBet“ komanda padidino persvarą iki 11 taškų ir iškovojo pergalę rezultatu  77:88.

Žvilgsnis iš šalies

Komanda žaidė banguotai, bet tikrai kovojo ir pelnytai nugalėjo. Tiesa, kiek per daug buvo padaryta klaidų ir neišnaudota gerų progų. Pirmajame kėlinyje nuvylė A. Valeikos greitai surinktos pražangos ir L. Kisieliaus netaiklūs metimai iš po krepšio.
Nors žaidimas net trijuose kėliniuose nesiklijavo, komanda parodė charakterį ir neleido varžovams pabėgti, nors ir pirmajame (deficitas 8 taškai) ir trečiajame kėlinyje (7) tokių progų aikštelės šeimininkai tikrai turėjo.
Vėl solidžiai sužaidė komandos veteranai G. Kadžiulis (19) ir D. Šalenga (17). V. Čepukaitis neblogai kovojo po krepšiais ir pelnė taškus (12) svarbiais komandai momentais, bet jo žaidimo potencialas tikrai neišnaudojamas.
Džiugina M. Linkevičiaus noras žaisti, ir tai rodo statistika. Šiose rungtynėse žaidėjas pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.
Ketvirtajame kėlinyje prabilo ir L. Kisielius (11), o jo pelnyti du tritaškiai iš eilės įtvirtino komandos pergalę.
Drąsiau pradėjo žaisti A. Udras (6), ir tai neblogai visai komandai. Vis dar nesuranda savo žaidimo Žygimantas Janavičius (7). Patyręs įžaidėjas privalo peržengti psichologinį barjerą, kuris neleidžia jam atsiskleisti. A. Valeika (4) šiose rungtynėse tiesiog „perdegė“.

 

 

Taip pat skaitykite