• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

,,Lindgreniška savaitė“ Jiezno gimnazijoje

 

WP_20191111_11_19_36_Pro

Jiezno gimnazijoje vyko „Šiaurės šalių literatūros savaitę 2019“, kurios tema ,,Šventės Šiaurės šalyse“. Jiezno gimnazijos biblioteka šiame projekte dalyvauja jau nuo 2004-ųjų. Anksčiau tai buvo „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, dabar – „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Šio tarptautinio projekto tikslas – puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietiško pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

 

Šiųmetę savaitę galėtume pavadinti ,,lindgreniška“. Šviesos ir žodžio šventėje pirmadienį auštant su pradinukais minėjome Pepės gimtadienį. Iš Vilos Vilaitės persikėlėme į Jiezno gimnazijos biblioteką. Autoritetingi skaitovai (pradinukų mokytojos ir net pati direktorė) mokiniams skaitė ištrauką ,,Pepė švenčia gimtadienį“ iš A. Lindgren knygos ,,Pepė Ilgakojinė“, o vaikai klausydami stengėsi pajusti rašytinio žodžio magiją. Pepė sulaukė ne tik Tomio ir Anikos, bet ir daugelio viešnių bei svečių dovanų, žaidė žaidimą ,,Nenuženk ant grindų“. Daugeliui gimtadienio svečių rūpėjo, kiek Pepei metų – ar tiek, kiek parašyta knygoje, ar tiek, kiek galėtų būti nuo Pepės, kaip literatūrinio veikėjo, sukūrimo (1945 m.)?

 

Visą mėnesį bibliotekoje veikė parodos ,,Šiaurės šalių autoriai vaikams“ bei ,,Karlsono, Pepės, Emilio ir … mama“.

 

Daug aistrų virė ir tradiciniame trečiadienio protų mūšyje ,,Vaikystę prisimenant“, kur gimnazijos bendruomenės nariai gilinosi į A. Lindgren biografiją ir kūrybą.

Ketvirtoji savaitės diena – „pepiškų“ skanėstų gaminimas ir vaišės. Iš anksto perskaitę tekstą, šeštokai, vadovaujami technologijų mokytojos metodininkės Neringos Bisikirskienės, gamino šokoladą su plakta grietinėle, kepė pyragėlius ir bandeles. Kad gimtadienio stalas atrodytų puošniau, jis buvo užtiestas šeštokų piešiniais ir ornamentais ,,Pepės motyvais, Indokinijoje augančiomis gėlėmis“ siuvinėta staltiese. Vaišių metu mokytoja supažindino su švediško stalo ypatybėmis.

IMG-2546 IMG-2551 IMG-2556

Penktadienį Pepė priziukais  apdovanojo piešinių konkurso ,,Pepės gimtadienis“ nugalėtojus.

IMG_20191111_084641

Po savaitės renginių dalyviai vieni ilgiau, kiti trumpiau gyveno legendinės žaismingos  pramuštgalvės Pepės ir bene populiariausios ir garsiausios švedės A. Lindgren sukurta nuotaika.

 

Jiezno gimnazijos bibliotekininkė Vitalija Rūdienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti