Lietuvos dvidešimtmetės prarado pergalę susitikime su Graikija ir galimybę grįžti į „A“ divizioną

61Karolis Urba

Liepos 12 d. Lietuvos U-20 merginų krepšinio rinktinė, vadovaujama prieniškio Ričardo Maceinos, žaidė lemiamas Europos „B“ diviziono rungtynes su Graikijos komanda. Pergalės atveju lietuvaitės būtų grįžę į „A“ divizioną. Po puikiai sužaisto antrojo kėlinio merginos turėjo dviženklį pranašumą, bet antroje rungtynių pusėje nesugebėjo jo išlaikyti ir pralaimėjo susitikimą rezultatu 65:68. Pralaimėjimas sužlugdė svajones grįžti į stipriausiųjų divizioną.
Pirmajame kėlinyje komandoms  nepavyko įgyti didesnio pranašumo, bet vienu žingsneliu priekyje buvo Graikijos rinktinė (17:16). Antrajame kėlinyje R. Maceinos vadovaujama komanda sužaidė įspūdingai ir sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (39:28). Deja, trečiajame kėlinyje lietuvės atidavė iniciatyvą varžovėms ir Graikijos komanda po trijų kėlinių sumažino Lietuvos krepšininkių persvarą iki 5 taškų (37:42). Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvaitės leido varžovėms ne tik išlyginti rezultatą, bet ir persverti savo naudai (56:54). Tiesa, po R. Maceinos paimtos minutės pertraukėlės Lietuvos komanda susigrąžino pranašumą (56:58). Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 2,51 min. rezultatas buvo lygus (62:62), o likus 38 sek. lietuvių komanda turėjo vieno taško deficitą (65:66). Deja, kėlinio pabaiga nebuvo sėkminga ir lietuvės turėjo pripažinti varžovių pranašumą (65:68).

R. Maceinos vadovaujama komanda čempionato metu iškovojo 5 pergales ir patyrė keturis pralaimėjimus. Po dviejų nesėkmių čempionato starte Lietuvos komanda atsitiesė ir iškovojo dvi pergales iš eilės. Paskui apylygėje kovoje nusileido Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkėms. Bet žaidimas gerėjo ir atėjo pergalės (3), kurios leido pakilti į antrąją vietą ir suteikė galimybę pakovoti dėl patekimo į „A“ divizioną. Deja, lemiamos pergalės pasiekti nepavyko. Galutinėje įskaitoje Lietuvos U-20 merginų rinktinė užėmė 5 vietą.