•  gruodis_event_cover

Lietuviai kaimynus lenkus viliojo atvykti pasisvečiuoti

Spalio 7 – 8 dienomis pirmą kartą Seinuose surengta Tarptautinė turizmo mugė Pasienyje „EXPO Sejny 2011”. Renginio organizatoriai, gavę finansinę paramą iš Norvegijos fondų, į mugę, kurios plotas siekė 1000 kv. m., sukvietė 125 atstovus iš: Lietuvos (40 atstovų), Lenkijos (60 atstovų), Latvijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities ir Ukrainos.
Nedidelio Seinų miestelio ir jo apylinkių gyventojai galėjo išsamiai susipažinti su poilsio galimybėmis visoje Lietuvoje, nes tarp parodos dalyvių buvo atstovų net iš tolimojo Rokiškio, Švenčionių, Plungės, Šakių, Jurbarko, Kaišiadorių. Mugėje turistinius išteklius pristatė ir artimesni kaimynai – Lazdijai, Alytus, Trakai, Vilkaviškis bei du kurortai – Birštonas ir Druskininkai.
Nors Birštoną nuo Seinų skiria vos 100 km, tačiau didesnė dalis susidomėjusiųjų Birštono stendu, prisipažino nežinantys, kurioje vietoje yra miestelis ir kuo jis garsėja. Išgirdę, kad kurorte galima pasimėgauti mineralinio vandens ir purvo voniomis, pakilti į dangų karšto oro balionu ar paplaukioti laivais ir valtimis Nemunu, net neabejojo, kad atvyks ir viską patys išmėgins.
Nors tokio pobūdžio paroda Seinuose surengta pirmą kartą, tačiau vietos gyventojų ir žiniasklaidos susidomėjimas nenuvylė organizatorių. Dar parodai nepasibaigus, jie jau kvietė visus dalyvius sugrįžti į Seinų kraštą ir kitais metais.

Taip pat skaitykite