Lietus pakoregavo renginių, skirtų Mindaugo karūnavimo dienai Prienuose, scenarijų. Iš Laisvės aikštės viskas persikėlė į uždaras patalpas

Gelbėkit vaikus

IMGP3238

Vacys Staknys

kvitrina.com

Prienų rajono savivaldybė suplanavo liepos 6 d. surengti Laisvės aikštėje iškilmingą Tarybos posėdį, kurio metu turėjo įvykti Prienų miesto Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija Balbieriškio bažnyčios atstatymo mecenatui Arvydui Paukščiui. O vėliau – Tautiškos giesmės giedojimas ir koncertas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. 

Deja, gamta nutarė kitaip, ir pasirodęs lietutis koregavo visus organizatorių planus.

Iškilmingas Tarybos posėdis ir Garbės piliečio regalijų įteikimas buvo perkeltas į nuolatinę Tarybos narių darbo vietą – savivaldybės posėdžių salę. Tarybos nariai vieningai patvirtino komisijos siūlymą suteikti Arvydui Paukščiui Prienų miesto Garbės piliečio vardą. Priimdamas apdovanojimą mecenatas, bendrovės „Teltonika“ įkūrėjas ir vadovas, pasakė: „Mėgstu labiau daryti, negu kalbėti. Aš esu tvirtai įsitikinęs, kad puoselėjamos krikščioniškos vertybės yra mūsų protėvių kultūros ašis ir kuriamos gerovės valstybės pamatas. O naujai atstatyta bažnyčia man yra kaip simbolis mūsų visų pastangų ir tikėjimo, kad išsaugodami savo protėvių vertybes net pačiuose atokiausiuose Lietuvos kaimeliuose atkuriame viltį sukurti geresnę ir gražesnę Lietuvą“.

Reikia pažymėti, jog Arvydui Paukščiui tą pačią dieną Prezidentūroje buvo įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius už svarų prisidėjimą per „Covid 19“ pandemiją.  

IMGP3415

Po Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijos Prienų rajono savivaldybės vadovai įteikė padėkas įmonėms ir asmenims, kurie darbais ir veiksmais karantino metu prisidėjo prie sveikatos ir globos įstaigų darbuotojų aprūpinimo apsauginėmis priemonėmis. 

Prienų rajono savivaldybės pranešime spaudai nurodoma, jog padėkos „už nuoširdžią ir neatlygintiną pagalbą kovojant su koronaviruso (COVID 19) pandemija ir jos sukeltais padariniais Savivaldybės padėkos ir dovanos įteiktos: UAB „Teltonika“ (vadovas Arvydas Paukštys), UAB „Rytrama“, UAB „Scapa Baltic“ (atstovas Julius Strampickas), UAB koncernas „SBA“, UAB „Wilara“ (Danutė ir Gediminas Olsevičiai), UAB „Ryterna Group“, Jiezno žmonių su negalia sąjungai, Vidai Uleckaitei-Žiūkienei, Linai Juodsnukytei, Marijai Laukaitienei, Aidai Ardaravičienei, Astai ir Dariui Giraičiams, Agnei ir Martynui Levinskams, Renatai Kasikauskei, Aušrai Kazlauskienei, Danutei Liutvaitienei“.

Smagu buvo stebėti, kad žmonių geri darbai vertinami geru žodžiu ir padėkomis. Visgi, išliko kažkoks neužbaigtumas. Prienų rajone labai daug darbo ir pastangų  „Covid 19“ pandemijos epopėjos suvaldyme įdėjo medicininių ir globos bei slaugos įstaigų darbuotojai. Didelis ačiū jiems už kasdienį rūpestį ir pasiaukojimą.

IMGP3474

Vėliau veiksmas persikėlė į Prienų KKSC didžiąją salę, kur vyko Tautiškos giesmės giedojimas ir koncertas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Prienų miesto gyventojams ir svečiams programą pristatė Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Audrius Pučinskas), šokių grupė „Arabeskas“ (vadovė Daina Misiukevičienė), dainininkė Neringa Nekrašiūtė.

IMGP3602

Deja, organizatorių sprendimas Tautišką giesmę giedoti kultūros ir laisvalaikio centre patiko ne visiems ir jie demonstratyviai paliko salę.

Kitose Prienų rajono vietovėse Tautiška giesmė dažniausiai buvo giedama lauke.

kvitirna.com, Jono Kvietkausko, Veiverių ir Balbieriškio KLC nuotraukos

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti