• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Lengvi Naujųjų Meto ryto pasiskaitymai. 1931 m. meilės drama Birštone

alanaldridge5

Birštone, po 1928  metų rugsėjo 16 d. Vytauto kalne įvykusio prelato K. Olšausko meilužės S. Ustjanauskienės paslaptingo pasmaugimo, po dviejų metų, 1931 m. vasarą ištiko nauja drama. Ją aprašė 1931 m. Marijampolės dienraštis „Suvalkietis“: „Birštone, Algirdo g.11 (Vaškevičiaus viloje), nelabai seniai apsigyveno, jauna ir į ligonę nepanaši ponia Vėžienė, Utenos – Zarasų apskrities akcizo revizoriaus žmona. Jos vyras Aleksandras Vėžys buvo likęs Utenoje, bet  rugpjūčio 24 dieną, 13 val., jis netikėtai atvyko į Birštoną ir nuėjo į žmonos butą. Durys buvo užrakintos ir, nežiūrint stipraus beldimo, niekas jų neatidarė. Vyras jau seniai turėjo pagrindo žmoną įtarti ir dėl to šoko prie atviro lango, norėdamas šiuo keliu įeiti į vidų. Tuo metu prie lango pribėgo žmona ir bandė jį uždaryti. Vyras suprato, kame dalykas, pamatęs kambaryje savo konkurentą, šovė į jį iš revolverio, bet nepataikė (kai kas mano, kad jis tą sykį tyčia nepataikė). Išsigando žmona, atšoko nuo lango ir savo kūnu užstojo meilužį, liepdama šauti į ją.

Vyras matomai žmonos pasigailėjo ir antrą šūvį paleido į grindis. Meilužis tą palaikė už silpnumą ir pasitraukęs nuo p. Vėžienės su ironija suriko apgautam vyrui:

-Aš ją myliu ir ji bus mano…

Susijaudinęs p. Vėžys paleido trečią šūvį, kurio kulka kliuvo konkurentui tik per 2 pirštus nuo širdies. Birštone esantis III nuovados viršininko padėjėjas p. Rimkevičius Vėžį areštavo, ir dabar jis yra tardytojo žinioje, bet tikimasi, kad bus greit bus paleistas. Sužeistasis išvežtas į ligoninę Kaune ir, gydytojo nuomone, pasveiks“ („Suvalkietis“, 1931, nr. 35 (71), p. 3).

Laikraštis informavo, kad sužeistasis yra Seinų apskrities mokesčių inspektorius Edvardas Gavorskis. Jis į Lazdijus atkeltas visai neseniai. Anksčiau jis dirbo inspektoriumi Utenoje. Ten susidraugavo su savo žinybos bendradarbio revizoriaus žmona. Dėl šių santykių jis buvo iš Utenos iškeltas. „Bet, pasirodo, atstumas meilei sutrikdyti negali, p. Vėžienė atvažiavo į Lazdijus. Kadangi Birštonas nuo Lazdijų ne per toliausiai, tad atvažiavo ir Gavorskis“ (Ten pat).

Istorikas – muziejininkas Vytautas Kuzmickas

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti