Latvijos „riešutas“ lietuviams buvo per kietas

file59051931_bd574055Karolis Urba

Liepos 18 d. Lietuvos U-20 krepšinio rinktinė Europos dvidešimtmečių čempionate patyrė dar vieną skaudų pralaimėjimą.
Pirmojoje kovoje dėl 5-8 vietų Lietuvos komandos varžovai buvo kaimynai latviai. Lietuvos ir Latvijos komandų derbis tikrai pavyko.
Jau pirmasis kėlinys parodė, jog lengvų rungtynių nebus. Komandos sėkmingai atakavo viena kitos krepšius, bet latviai per žingsnelį buvo geresni (23:25). Tiesa, antrajame kėlinyje lietuviai perėmė iniciatyvą ir po dviejų kėlinių įgijo 4 taškų persvarą (42:38).
Deja, po didžiosios pertraukos išvystyti savo pranašumą Lietuvos komandai nepavyko. Latvijos vaikinai trečiajame kėlinyje atkovojo 3 taškus ir prieš lemiamą kėlinį lietuvaičių pranašumas buvo tik vienas taškas (53:52). Ketvirtajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Likus iki kėlinio pabaigos 7 sek. lietuviai išlygino rezultatą (70:70) ir išplėšė pratęsimą.
Ir pratęsimo metu nei viena komanda nesiruošė perleisti iniciatyvos. Likus iki pratęsimo pabaigos vienai minutei prieniškis Edvinas Šeškus persvėrė rezultatą savo komandos naudai (78:77), bet gavęs penktąją asmeninę pražangą paliko aikštelę.
Per likusį laiką sėkmingiau sužaidė varžovai ir laimėjo rungtynes rezultatu 82:80.
Lietuvos komandai sekmadienį beliko kova dėl septintosios vietos.
Edvinas Šeškus per 35 min.pelnė 8 taškus, atkovojo 4 kamuolius, perėmė du kamuolius ir du kartus suklydo.