• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Larisa Šaltienė: „Asociacija „Iš idėjos“ laukia visų, nepriklausomai nuo amžiaus

138608905_1154225531658707_6029017149525393558_n

Vilija Čiapaitė

Šiuo metu dažnai tenka išgirsti, jog Prienuose labai mažai erdvių, kur moterys galėtų susitikti, pabendrauti, pasimokyti maisto gamybos paslapčių ir dar kažko daugiau naudingo. Tad man kilo mintis pakalbinti asociacijos „Iš idėjos“ pirmininkę Larisą Šaltienę, kuri sutiko papasakoti apie veiklas, ateities planus.

Kaip žinia, ši asociacija gyvuoja jau per penkerius metus ir jos vadovę Larisą Šaltienę, pilną kūrybinių idėjų, mokančią organizuoti renginius, žino daugelis, bet dar ne tiek, kad ateitų ne tik pasmalsauti, bet ir prisijungti į ratą tų, kurie puikiai žino, kad čia niekada nenusivils.

Taigi pokalbis vyko informatyviai ir aiškiai.

Darbas, vedantis ten, kur galima atrasti save

Pokalbio pradžioje Larisa iškart paneigė nuostatą, kad veiklos skirtos tik moterims. Pasak jos, mielai kviečiami tiek vyrai, tiek moterys bei vaikai pabūti drauge ir atrasti tai, kas ypač aktualu kiekvienam. Štai, pernai prieš pačias Kalėdas vyko du renginiai. Asociacija „Iš idėjos“ pirmiausiai pakvietė socialiai pažeidžiamas šeimas. Tai buvo nuostabios akimirkos, kuomet maistą šventiniam stalui ėmėsi gaminti ne tik mamos, bet ir vaikai. Gamino kalėdinius desertus, kuomet naudojama minimalus terminis apdirbimas, ir tai pranoko visus lūkesčius. Netrukus tokias kalėdinių desertų gamybos pamokas gavo ir moterys, kurios už tam tikrą užmokestį šauniai padirbėjo, ir, neabejoju, šventinis stalas pasipuošė sveikuoliškais ir patraukliais maisto produktais.

Vadovė neabejoja, jog, jei bus paklausa, bus ir pasiūla, juk asociacija „Iš idėjos“ priima narius be jokio stojimo mokesčio, tad, ko daugiau reikia? Ogi jaunų, vyresnio amžiaus, senjorų, kuriems būtina atrasti save, praleisti laiką ne namuose. Čia jau kiekvienas gali pasiūlyti savo idėjas, kurios, galbūt, daugeliui bus labai patrauklios ir įdomios.

Vadovė dabar ruošia veiklas, kurios skirtos 5 pamainų dienos stovyklos vaikams. Taigi, jos planuose vaikams skirta sveikatingumo diena, kur jie bus pamaitinti, prižiūrėti, kur jiems bus pravesta daug pamokų. Juk vaikai smalsūs ir jiems pasiūlyti užimtumo pramogas tikrai bus šaunu. Stovykla veiks Rasos sodyboje, tad vaikams turėtų būti labai produktyvu ir įdomu.

Beje, Larisos Šaltienės organizuojamas „Protmūšis“ picerijoje turi narius, kurie puikiai jaučiasi jau nuo pat pradžių pradėjus šią veiklą. Ir tai tradicija, turinti net savo rėmėjus ir kaskart sulaukianti vis naujų narių.

Larisa yra Prienų socialdemokratų partijos Prienų moterų klubo vadovė. Organizacija yra sudėtinė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) dalis, vienija LSDP nares bei rėmėjas, nesančias kitų partijų narėmis. Bet čia renkasi ir nepartinės moterys, nes jas sieja pomėgiai, nuomonės, darbas. Vyksta sveikatingumo stovyklos, kurių metu taip pat sužinoma apie sveikatinimą ir sveikos mitybos pagrindus. Daug renginių, kuriuose moterys ne politikuoja, o daro tai, ką pačios pasiūlo ar atranda.

Jau tradiciniu tapę teminiai renginiai paskutinį rugpjūčio sekmadienį. Tada sukviečiamas būrys bendraminčių. Temas pasirenka patys, kartais pasiūlo Larisa, o jų pavadinimai pakankamai įdomūs, tai „Skėčių alėja“, „Sijonas“, „Mano rankinė“. Beje, renginys „Mano mėlyna spalva“ buvo susieta su Nemunu ir su plaukimu juo laivu.

Kokie renginiai vyks šiemet?

Šiais metais visai netrukus asociacija ,,Iš idėjos“ visus kviečia vasario 5 d. 10 val. į EKOLOGINĮ pėsčiųjų žygį. Larisa Šaltienė pasakojo, kad: „Šio žygio metu lankysime pelkę kartu su gamtos gidu mokslo dr. Žydrūnu Preikša, kuris pasakos apie pelkės svarbą, jos savybes. Susitikimo vieta – Prienai, Laisvės aikštė, iš kur savo transportu vyksime iki Prienų šilo. Pasilikę saugioje numatytoje vietoje automobilius, žygiuosime susipažinti su gamta. Svarbu tinkamai apsirengti ir pasirengti žiemos takais nužygiuoti apie 10 km. Juk pelkės ir šlapžemės – didelė mūsų krašto vertybė. Beje, šis žygis mokamas. bet 10 eurų mokesčiu bus neįkainojama tai, ką sužinosime ir patirsime su puikiu gidu!“

Pokalbio pabaigoje Larisa Šaltienė pasakė, kur galima rasti buveinę – tai buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ patalpos, esančios J. Basanavičiaus g. 16. Pasak pašnekovės, kiekvieną dieną ten nebūnanti, tačiau informaciją galima rasti ir Facebook paskyroje, kur yra asociacijos „Iš idėjos“ kontaktai.

Visi ir visos yra laukiami ir galbūt atsiras žmogus, kuris norės dirbti koja kojon su vadove ir idėjas, kurios kirba galvoje, paleis į erdvę.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti