„Labas GAS“ neprilygo „Lietkabeliui“. Individualūs Prienų komandos veiksmai pradingo Panevėžio komandiniame žaidime

IMGP0401

Spalio 12 d. Prienų „Labas GAS“ krepšininkai savo arenoje priėmė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą, kuri šiame sezone jau sužaidė penkerias rungtynes ir dvejose šventė pergalę. Deja, Prienų komanda „Betsafe-LKL“ čempionate pergalės skonio dar neragavo (0/3). Šiose rungtynėse „Labas GAS“ vis dar negali dėl traumų padėti Jovan Kljajič ir Mintautas Mockus. Vis dar neaiški padėtis su Vasilije Pušica. Tvirtos pozicijos dėl jo sveikatos būklės neturi ir klubas. Mariaus Leonavičiaus dispozicijoje yra 12 žaidėjų, tarp kurių ir du jauni mūsų krašto krepšininkai – Dominykas Jurgelionis ir Edas Valenta.
Pažiūrėti savo miesto komandos rungtynių atvyko Jonavos „CBet“ treneris Virginijus Šeškus ir šios komandos žaidėjas Edvinas Šeškus.

Labas GAS-Lietkabelis 65:92 (22:27, 13:22, 14:22, 16:21)

Apibendrinus rungtynes reikia pastebėti, jog Prienų komandos jaunimas turi daug energijos, kurią dažnai išnaudoja individualiems veiksmams, o sutikęs gerą gynybą pradingsta joje.

IMGP0446

Taip ir atsitiko rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“. Su kamuoliu žaidėjas naikindavo laiką, o kiti žaidėjai dažniausiai stovėjo savo pozicijose ir laukė perdavimo. Tokiu būdu palengvindavo varžovų gynybą. „Lietkabelio“ komanda dar pirmajame kėlinyje užmėtė aikštelės šeimininkus tritaškiais.  Tiesa, Prienų jaunimas po pirmojo nokdauno atsitiesė, bet kituose kėliniuose buvo sunkoka grįžti į žaidimą. Po eilinio kėlinio taškų deficitas augo ir užaugo iki 27 taškų (65:92).

„Labas GAS“ komandai Erikas Venckus pelnė 14 taškų (4 tritaškiai iš 5), 10 pridėjo Ignas Sargiūnas. Komandos strategas leido pasireikšti visiems 12 žaidėjų, 9 iš jų pelnė taškus.

Duobė iki -14 ir kėlimas į viršų

„Labas GAS“ rungtynes pradėjo tragiškai. „Lietkabelis“ svaidė tritaškius ir baudė aikštelės šeimininkus už klaidas puolime. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 11 taškų (6:17), o dar po 1,5 min. „Labas GAS“ taškų deficitas šoktelėjo iki 14 (10:24). Ir tada aikštelės šeimininkai spurtavo. Giedrius Bergaudas ir Erikas Venckus pelno tritaškius, dvi atakas sėkmingai užbaigė Isiah Imipig ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 5 taškai (22:27).

Pratęsti spurto nepavyko, klaidos ir netaiklūs metimai didino atsilikimą

Antrojo kėlinio pradžioje „Labas GAS“ prarado iniciatyvą ir leido varžovams įgyti 13 taškų persvarą (25:38). Igno Sargiūno ir Eriko Venckaus tritaškiai leido komandai grįžti į žaidimą (31:38). Deja, trumpalaikė sėkmė užgeso, kaip ir prasidėjo. Svečiai pradėjo tolti ir įgijo 16 taškų pranašumą (31:47). Kėlinio pabaigoje Juwan Durham ir Ignas Sargiūnas pelnė taškus ir sumažino skirtumą iki 12 taškų (35:47), bet po dviejų kėlinių „Labas GAS“ turėjo 14 taškų deficitą (35:49).

IMGP0575

Per keturias minutes pelnytas tik taškas, bet kova tęsiasi

Deja, trečiojo kėlinio pradžia tapo tikru pragaru Mariaus Leonavičiaus auklėtiniams. Per keturias minutes „Labas GAS“ tesugebėjo pelnyti 1 tašką ir „Lietkabelis“ padidino savo persvarą iki 23 taškų (36:59). Po tokio šalto dušo Prienų komanda pabandė atsitiesti ir laimėjo atkarpą 7:0 (43:59). Bet likus iki trečiojo kėlinio pabaigos apie 2 min. komandas jau skyrė 26 taškai (43:69). Per likusį laiką aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 22 taškų (49:71).

IMGP0729

Noro daug, bet komandinio žaidimo taip ir nebuvo

Ketvirtajame kėlinyje ilgą laiką vyko apylygė kova. Komandas skyrė apie 20 taškų (57:77, 59:79). Visgi, „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo tolti ir likus iki rungtynių pabaigos apie vienai minutei jau turėjo 29 taškų pranašumą (63:92). Tašką rungtynėse padėjo Rokas Gadiliauskas (65:92), kuris kartu Dominyku Jurgelioniu ir Edu Valenta užbaigė rungtynes aikštelėje.