Kur gimsta angelai-nerūpestėliai, ten kiekviena diena, kiekvienas išlietas prakaito lašelis vertas milijono!

IMG-3687

Vilija Čiapaitė

Keramika, tai subtili ir daug atidumo reikalaujanti meno rūšis. Molyje galima išgauti emociją, kuri ne vienam sukelia puikios nuotaikos pliūpsnius. Jau ne kartą esu bendravusi su molį prisijaukinusiais menininkais, tačiau šį kartą nuvykau į angelų ir nerūpestėlių dirbtuves Birštone, kur jie gimsta ir pakalbinau menininkę Iloną June Junevičienę.

IMG-3673

Ilona pasitiko su šypsena. Bekalbant ji aprodė darbus, kurie atlikti pastele. Akys ir širdis džiaugėsi, nes darbas su pastele taip pat įneša subtilius ir trapios medžiagos ir pagrindo susiliejimus, švelnius spalvų perėjimus. Pastelė taip pat reikalauja daug atidumo, tačiau Ilona su meile į kiekvieną darbą įneša gyvybės ir žavesio.

Angelų-nerūpestėlių dirbtuvės

Prieš patekdama į dirbtuves, sustojau prie tapyto paveikslo, kuris buvo tarsi nuoroda, kur einu. Rytinės saulės nutviekstos dirbtuvės! Vos įžengus mane pasitiko lentynose besišypsantys nerūpestėliai, kurie laukė savo šeimininkų, o tolėliau pūpsojo kitokie meno dirbiniai. Nerūpestėliai savo šypsenas neatlygintinai dalino saulei, šeimininkei, man… Juk jie, angelai sargai, sėjantys meilę, nerūpestingos vaikystės ir vaikiško naivumo prisiminimus, kurie kaskart sako, kad gyvenime viskas taip trapu!

Menininkė, vedžiodama po dirbtuves, kiekvieną dirbinį glostė kaip gėlę, taip įpūsdama jiems gyvybės, kurią gali jausti tik ji. Angeliukų veideliai tokie mieli, o mažučiai vos vos išlindę sparneliai, rodės, jog pasiruošę į kiekvieno namus įpūsti meilės, santarvės, pasitikėjimo ir laimės.

Dirbtuvės…

Ant didžiulių langų palangių sutūpę kaktusai, kuriuos menininkė taip pat pamėgo. Jų mokėjimas išgyventi dykumoje jai suteikia impulso, stiprybės. Gal dėl to kai kuriuose darbuose gali pamatyti detales, atspindinčias kaktuso kontūrus.

Deginimo krosnis, glazūros pavyzdžių stendas ir mokinių darbai dėžutėse… Viskas telpa, viskas turi savo vietą. Ilona aprodo trapaus porceliano, menininkų vadinamo „baltuoju auksu“, dirbinius, kurie taip pat nenuspėjami, subtilūs ir trapūs.

Čia pat puikavosi jau parodai paruošta ekspozicija, kurią taip magėjo paglostyti, apčiuopti to molio galią, suteiktą išbandytos naujos „anagamo“ deginimo technikos. Taip vadinama tradicinėje japoniškoje keramikos degimo krosnyje išgaunami unikalūs dirbiniai. Jie išties tokie!

Dirbtuvės savo jaukumu traukė pritūpti ant kėdutės, kur menininkė kuria, kur gimsta idėjos, kur tvyro meilė. Ir tegaliu pasakyti, jog tik laimingas, mylimas ir mylintis žmogus gali suteikti moliui dar vieną gyvenimą, kuris dalinamas kiekvienam, prisijaukinančiam angeliukus-nerūpestėlius ar kitokius dirbinius. Tad kiekviena diena, kiekvienas išlietas prakaito lašelis vertas milijono, virstantis duotybe, kuria visada besišypsodama dalinasi Ilona June Junevičienė.

Taip pat skaitykite