• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Kristina Pažėrienė: „Darykime stebuklus iš nieko…“

241790674_4330329017046708_3021496510271863879_n 2

Vilija Čiapaitė

Pradėsiu rašyti nuo reginio, kur Afrikoje gyvenantys vaikai sutrūnijusiais kibirais, plastikiniais „bambaliais“, nusipieštais pianino klavišais ir kitokiu niekur nenaudojamu šlamštu puikiai džiaugsmingai atlieka Kalėdinę dainą, o jų veiduose – nuoširdi šypsena, kuri užburia ir sakyte sako, jog stebuklus jie moka daryti iš nieko. O ar mes mokame taip džiaugtis? O ar mes mokame dalintis?

Juk gerumas yra neįkainojama dovana aplinkiniams, neišmatuojama jokiais pinigais!

Šį kartą noriu papasakoti apie šeimą, kuri neatlygintinai dalinasi gerumu su Veiverių krašto žmonėmis ir jų atžalomis. Jų kuklumas ir nenoras viešintis – tarsi prioritetas. Juk gerus darbus darome tyliai.

Žmonės su didelėmis širdimis

Prieš gerus trejus metus Kristina ir Vidas Pažėrai atvyko gyventi į Veiverius. Tuomet buvo gana permainingas metas, nes atvykimas čia iš Kauno juos privertė pakeisti daug gyvenimo prioritetų. Teko pratintis gyventi mažame miestelyje, atrasti neatrasta, susipažinti su vietos gyvenimu ir žmonėmis. Juk ne veltui sakoma, jog mažas miestelis – savos gyvenimo taisyklės.

Beveik 12 metų veikiančioje Pažėrų sukurtoje VšĮ „Vaikai tėvynės ateičiai“ daug dėmesio skiriama mažiesiems šalies gyventojams. Jie savo veiklai davė antrą kvėpavimą čia, Veiverių krašte. Jų buvimas tai Veiveriuose, tai Skriaudžiuose, įpūtė naujų vėjų, kurie ne vienam mažyliui ar mažylei išliks atmintyje. Pažėrų indėlis – mokėti džiaugtis ir dalintis, ne vieną įskiepijo ir įskiepys būti geresniais ir nuoširdesniais.

269736692_897919610909549_8993636322684940981_n

Mokėti dalintis – Dievo dovana

Visiškai neseniai Veiveriuose buvo įžiebta nuostabi eglutė. Jos puošybos darbus dalinai perėmė Veiverių bendruomenė, o Kristina, Vidas bei jų atžalos Austėja ir Gustis padovanojo lemputes, pakabino daug grožybių. Daugelis nepatikėtų, tačiau ši šeima, nesistengdama viešintis, tiesiog ėmė ir padovanojo šviesa ir meile perpintas lemputes, kurios magiškai traukia kiekvieno dėmesį. „Mes nenorime reklamos, paprasčiausiai padarom ir viskas“, – pokalbio metu pasakoja Kristina.

Tačiau ne tik lemputės jų indėlis. Štai, bendruomenės pirmininkė Daiva Venclovienė pasakojo, jog Kristina paprašė bent keleto vaikų vardų, kuriems Senelis negali atnešti dovanų pagal jų norus, o ji su šeima planuojantys jų nupirkti ir įteikti niekam nežinant ir tyliai.

Princesių sala“

Norint, kad mergaitės suprastų, jog ateitis – jų pačių rankose, būtina daug ir nuoširdžiai dirbti. Dabartiniu laiku mamos nelabai turi kada tuo užsiimti, tad šią spragą puikiai užpildė Kristina.

Ji džiaugėsi, jog Skriaudžiuose susirinko net kelios grupės mergaičių, kurios labai noriai lanko „Princesių sala“ būrelį. O šių susitikimų metu mergaitės mokomos pasigaminti muiliukus, kvapniuosius burbulus voniai, laikytis higienos ir daug daug mergaitiškų pamokėlių, kurios ypač pravers ateityje. Juk mergaitės – būsimos moterys, motinos, ir tokios patirtys bei pamokos ypač svarbios!

Stovyklos Veiverių meno mokykloje

Vasaros metu Veiverių meno mokykloje neatlygintinai vyksta įvairios stovyklos. Čia vaikai tiek daug turi užsiėmimų, jog dar nesibaigus laikui jie jau klausia, kada vėl bus kita. Tai džiugios akimirkos, kurios skatina Kristiną ir jos šeimą nesustoti ir ieškoti vis naujesnių atradimų, kurie vaikus traukte trauktų mokytis, stebėti, dirbti, vertinti, įsisąmoninti ir keisti nuomonę vienu ar kitu aspektu.

Pažėrai dažnai viską daro iš savo lėšų. Gaila, kad retai kas susimąsto, jog yra žmonių, kurie duonos rieke gali apdalinti daug ištiesusių ranką. Pasak Kristinos, jie niekada nedejuoja, tačiau žino, jog kuo daugiau duodi, tuo esi laimingesnis!

O pabaigai, Kristina, paprašyta pasakyti, ką palinkėtų kitais metais žmonėms, ilgai nesvarsčiusi pasakė: „Vienybės, tarpusavio supratimo, nebūti susiskaldžiusiems, nes suskaldo ne vyriausybė, o patys tarpusavyje. Juk iš šeimų išeina visa, ką vaikai atsineša į gyvenimą, tad nebūkime sulindę į savo kiautus, urvus, kai nematome, kas vyksta aplinkui. Darykime stebuklus vieni kitiems net iš nieko, dalinkimės vieni su kitais džiaugsmu ir meile!“

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti