Krepšinio 90-mečiui skirtoje parodoje – unikalūs istoriniai kadrai

Sekmadienį (balandžio 22 dieną) 16 val. Kauno sporto halėje duris atvers krepšinio istoriko, kolekcininko Vytauto Gudelio specialiai Lietuvos krepšinio 90-mečio šventei parengta paroda.

Pirmieji parodą išvys į Lietuvos krepšinio Meką šalies krepšinio 90-mečio pažymėti susirinkę žiūrovai ir renginio svečiai. Ekspozicijoje bus galima išvysti visus svarbiausius mūsų šalies krepšininkų nuo 1937-ųjų iki 2011 m. iškovotus trofėjus ir daugybę istorinių kadrų.

1939 m. Kauno sporto halėje vykusį Europos vyrų čempionatą savo akimis regėjęs parodos autorius tvirtino, kad ši paroda bus didžiausia, kokią jam kada nors yra tekę rengti.

„Lietuvos krepšinio istorija tokia turtinga laimėjimais, kad bent kiek išsamiau paminėti visus vienoje parodoje yra labai sudėtinga. Iš viso parengėme net 44  stendus. Juose krepšinio gerbėjai išvys ir pirmuosius mūsų krepšinio trofėjus: Latvijos prezidento Karlio Ulmanio lėkštę, Lietuvos prezidento Antano Smetonos kraičio skrynelę ir Romos generalgubernatoriaus Lietuvos moterų rinktinei 1938 m. padovanotą Romos Vilkę“, pasakojo parodos autorius.

V. Gudelio ir jo dukters Daivos parengtoje parodoje bus galima išvysti ir niekur neeksponuotų istorinių nuotraukų iš Europos, pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių. Specialus stendas parengtas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui. Jame puikuojasi ir nuotrauka, kurioje A. Sabonis užfiksuotas septyniolikmetis su pasaulio čempionato aukso medaliu.

Bilietus į Lietuvos krepšinio 90-mečio šventinį renginį platina „Tiketa“. Jų kaina prasideda nuo simbolinių 9 litų (įskaitant visus mokesčius).

Įspūdingame renginyje žiūrovų laukia ta proga sukurtas keturių dalių istorinis siužetinis pasakojimas apie prieškario, pokario, nepriklausomybės bei šių laikų krepšinį, efektingi akrobatų ir meno kolektyvų pasirodymai, šokantys perlai, labiausiai šalies krepšiniui nusipelniusių žmonių pagerbimo ceremonija. Šventės svečiai taip pat išgirs NBA komisaro Davido Sterno, FIBA prezidento Yvano Magnini, Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu, Ispanijos krepšinio federacijos prezidento Jose Luiso Saezo ir kitų specialiai įrašytus sveikinimus.

musukrepsinis.lt

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti