Konservatorių ministras panoro tapti rajoninių ligoninių duobkasiu. A. Veryga turi būti patenkintas

IMG_1610

Vacys Staknys

Praeitos kadencijos Seimas neleido tuomečiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai įgyvendinti savo tikslo – sunaikinti rajonines ligonines. Tada konservatoriai buvo prieš A. Verygos reformą, bet, kai tik atėjo į valdžią, iškart ištraukė iš stalčiaus „valstiečių“ reformą ir visu greičiu skuba ją įgyvendinti, o kartu paversti rajonines ligonines slaugos padaliniais, panaikinant bet kokias aktyvias paslaugas.

A. Dulkys duodamas interviu spaudai savo projektą pristatinėjo kaip išganymą rajonuose gyvenantiems žmonėms. Ministro teigimu, ligoninės pačios turi pasirinkti, ar gauti „magiškus“ pinigus ir nustoti svajoti apie aktyvias paslaugas, arba laikytis Hipokrato priesaikos ir likti be finansavimo.

Pasak Prienų ligoninės direktorės Jūratės Milaknienės, Prienų rajono savivaldybės vadovai palaiko poziciją, kad ligoninėje liktų dabartinės apimties aktyviosios paslaugos, o pagal sutartis su kitomis įstaigomis būtų teikiamos reikiamos ligoninės pacientams aukštesnio lygio paslaugas.

Į TS-LKD Prienų skyriaus ataskaitinį susirinkimą atvykę šios partijos Seimo nariai Laurynas Kriščiūnas ir Paulius Saudargas, paklausti apie konservatorių ministro užmojus panaikinti rajonines ligonines, bandė apsimesti, jog nieko negali padaryti, nes tai ne jų, o ministro projektas. Juokingai skamba tokie atsakymai, nes būtent mūsų apygardos žmonės daugiausiai palaikė konservatorius, nes tie veidmainiškai žadėjo regionams sukurti rojų.

Štai, koks rojus laukia: visi po A. Dulkio reformos tapsime kauniečiais, nes prie Kauno ligoninių durų lauksime mėnesiais savo eilės patekti pas gydytoją, kuris, anot ministro, suteiks kokybišką paslaugą. O kodėl tas gydytojas negali suteikti kokybiškos pagalbos Prienų ligoninėje, kurioje tam yra visos sąlygos? O todėl, kad jam ne „unaras“ dirbti rajone…

Na, užtenka emocijų. Pažiūrėkim į faktus. Prienų ligoninė aptarnauja dviejų savivaldybių gyventojus, be to, turi sutartis dėl pagalbos suteikimo Birštono kurorto sanatorijų pacientams ir klientams.

Gerbiamas A. Dulkys prieš priimdamas sprendimus turėtų palikti savo sostą Vilniuje ir aplankyti visas rajonines ligonines, gal tada suprastų realią situaciją ir atsigręžtų į tarnavimą žmonėms.

Taip pat skaitykite