Konkursas sužavėjo dalyvius ir netgi komisijos narius

Birželio 1-2 dienomis Birštono meno mokykloje vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse dalyvavo jaunieji talentai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos. Konkurso organizatorės Veiverių A. Kučingio ir Birštono meno mokyklos parodė, jog bendromis jėgomis galima daug ką nuveikti ir netgi organizuoti aukšto lygio tarptautinį konkursą.

Pasak konkurso žiuri atstovės, Liono Nacionalinės aukštosios muzikos ir šokio mokyklos – konservatorijos dėstytojos Svetlanos Eganian, organizatoriams pavyko konkursantams sukurti labai šiltą atmosferą, o pats organizavimas buvo tikrai aukšto lygio. Anot S. Eganian, viskas vyko pagal grafiką, apgalvota kiekviena smulkmena, silpnų dalyvių nebuvo, todėl reikėjo iš gerų atlikėjų atrinkti geriausius ir tai padaryti pavyko.

Grand Prix apdovanojimais buvo įvertinti Anna Ščukina (A 1, Rusija), Volha Kulik (A 2, Baltarusija), Daria Muzhetskaya (A 3, Rusija), Ivan Toropov (A 4, Rusija), Natanas Bairakas (A 4, Lietuva), Lukas Gedvilas (A 5, Lietuva), Sviatoslav Ustenko/Ivans Semjonovs (B 1, Latvija), Ugnė Kasiulevičiūtė/Aistė Kumetaitė/Medeina Kalasauskaitė (B 2, Lietuva), Vaiva Lukoševičiūtė/Dominyka Norbontaitė (C 1, Lietuva), Vaidas Ališauskas/Linas Ališauskas (C 2, Lietuva), Laima Švabauskaitė/Benediktas Bazaras (C 3, Lietuva).

Konkurse dalyvavo ir mūsų krašto atlikėjai. Veiverių A. Kučingio meno mokyklos auklėtiniai iškovojo antrąsias vietas B 2 (Mingailė Skiečiūtė, Faustė Simonavičiūtė, Paulina Simonavičiūtė) ir C 1 (Faustas Labanauskas, Ugnė Orinaitė) kategorijose. Diplomu buvo įvertinti Mantas Mocevičius ir Paulina Simonavičiūtė (C 2 kategorija).

Birštono meno mokyklos atstovė Augustė Bisikirskaitė (A 2) gavo nominaciją „Už muzikinę ateitį“. Šios mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog mokyklos kolektyvas parodė, kad gali organizuoti ir tokio lygio konkursus, be to, buvo įgauta neįkainojama patirtis, konkursas parodė, ką reikėtų tobulinti ir netgi keisti.

Meno mokyklos direktorė teigė, jog konkursas tapo išbandymu ne tik žmonėms, bet ir instrumentui. Konkurso pabaigoje įtampos neišlaikė dvi pianino stygos, bet derintojas laiku jas pakeitė ir komisijos narys Jurij Blynov kitą dieną jau galėjo koncertuoti birštoniečiams ir kurorto svečiams.

Tiesa, jei konkurso metu salė atitiko reikalavimus, tai apdovanojimo ceremonijai ji buvo per maža, nes sutalpinti visus norinčius nebuvo įmanoma.

Veiverių A. Kučingio meno mokyklos direktorius Mindaugas Labanauskas pažymėjo, jog idėja organizuoti jaunųjų pianistų konkursą kilo Rasai Blebaitei ir konkursas visiškai pateisino lūkesčius.

M. Labanauskas pasidžiaugė bendru darbu su Birštono meno mokyklos kolektyvu, bet pasigedo kitų Prienų rajono muzikos ir meno mokyklų aktyvumo. M. Labanauskas teigė, jog jį nuliūdino, jog tarp dalyvių nebuvo nei Prienų meno, nei Jiezno muzikos mokyklų auklėtinių.

Veiverių A. Kučingio meno mokyklos vadovas prognozavo, jog ir kitais metais bus organizuojamas pianistų konkursas „Musica pianoforte“, o 2014 m. vėl visus sukvies „Olimpo musicale“ konkursas.

Konkurso organizatoriai dėkoja visiems jo rėmėjams ir tiki, jog kituose konkursuose bus nemažai ir mūsų krašto meno ir muzikos mokyklų auklėtinių.

Taip pat skaitykite

2 komentarai