Konfliktas dėl malkų baigėsi taikiai

 

Tadas Linius

 

Ar šis atsitikimas pranašauja šaltą žiemą, nežinia, bet, regis, viskas baigėsi taikiai. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Palioniui rūpestis dėl malkų sukėlė tiek bėdos, kad šiuos metus jis tikriausiai ilgam atsimins, nes teko aiškintis net ir policijos pareigūnams.

 

O buvo taip.

 

Gruodžio 3-iosios rytą Pieštuvėnų kaimo gyventojas Jonas Vytautas Zmejauskas, išgirdęs netoliese burzgiantį pjūklą, nieko blogo neįtardamas nutarė pažiūrėti, kas taip darbuojasi netoli jo valdų. Apsiriko – darbuotasi jo valdose, nuvirtusį medį ten pjaustė nuo seno pažįstamas kaimynas Kęstutis Palionis. Vyriškis pasakoja pradėjęs aiškintis, kodėl taip savivaliaujama, bet nieko neįrodęs – dokumentai dėl sklypo nuosavybės buvę namuose. Kadangi K. Palionis nesileidęs į ilgesnes kalbas, J. V. Zmejauskas puolė skambinti policijai. Netrukus į jo sugyventinės namus atvyko ir pats įvykio kaltininkas, prižadėjęs supjaustytą medį atiduoti. Taip ir padaręs, bet pasirodžiusi ir policija. J. V. Zmejauskas pasakoja patikėjęs kaimyno žodžiais, kad šis atidavė viską, ką paėmė iš jo sklypo, parašęs policijai paaiškinimą dėl įvykio ir susitaikęs. Ką gi čia dabar kaimynai pyksis dėl kelių rąstelių, moja ranka vyriškis.

 

„Įvyko apmaudus nesusipratimas“, – taip apie šį incidentą pasakoja K. Palionis. Jis prisimena seniai kalbėjęsis su seniūnu Gintautu Kaminsku apie prie kapinių išvirtusius medžius ir pasisiūlęs juos sutvarkyti. Seniūnas jam pasakęs, jog toje vietoje yra UAB „Vinctura“ valdos, o jų savininkas leidęs paimti išvartas. Todėl šeštadienį, turėdamas laiko, ėmėsi darbo, o atėjusiu aiškintis padėties J. V. Zmejausku iš pradžių netgi nepatikėjęs. Vis dėlto supratęs, kad žmogus gali būti teisus, atvyko su juo pasikalbėti į sugyventinės namus ir atvežė supjaustytą drebulės medieną. Didelis netikėtumas jam buvo policijos pareigūnų vizitas, bet, jo manymu, situaciją pavyko išsiaiškinti ir taikiai baigti konfliktą.

 

Stakliškių seniūnas G. Kaminskas sako jaučiąs kaltę, jog, gerai neįsigilinęs į valdų planus, leidęs K. Palioniui imti išvartas ir taip pridaręs tiek jam, tiek J. V. Zmejauskui nemalonumų. Seniūnas pripažįsta neturįs teisės kam nors leisti ar neleisti malkauti, bet šiuo atveju viskas vykę lyg ir geranoriškai, UAB „Vinctura“ savininkas leidęs paimti išvartas, o apie kurią vietą prie kapinių buvo kalbamasi, nei vienas, nei kitas nesigilinę. Pasak G. Kaminsko, jis buvo pasiruošęs ir pats atlyginti nuostolius pieštuvėniškiui, tačiau, jo žiniomis, kaimynams pavyko susitarti gražiuoju ir jie vienas kitam pretenzijų neturi.

 

Oficialios informacijos apie konfliktą tarp kaimynų Stakliškių seniūnijoje dirbantis tyrėjas Dainius Šimanskas sakė neturintis, todėl nieko negalintis komentuoti, situaciją jis mano galėsiąs geriau paaiškinti kitą savaitę.


Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti