•  

     

     

     

Ko šiandien iš mūsų reikia Tėvynei?

foto2

Aš manau, jog Tėvynei iš mūsų šiuo metu reikia vieningumo ir ištikimybės, kad visi išliktume kartu. Mes turime apsaugoti Tėvynę nuo problemų, kurios galbūt buvo iškilę praeityje ar dar tik iškils ateityje.

Turime ją padaryti išskirtinę ar atlikti tokį garbingą darbą, jog mūsų Tėvynė atrodytų kitokia nei kitos, parodyti, kad mes esame žmonės, mokantys gerbti Tėvynę Lietuvą. Padaryti kažką vertingo ir gero dėl jos.

Mūsų Tėvynė iš tikrųjų yra nepaprasta. Visų pirma, ji mums visiems reiškia namus. Norėtųsi, jog čia atvykusiems žmonėms ji taip pat  kažką reikštų, ir jie, palikę kokį nors prisiminimą, galėtų sugrįžti atgal.

O svarbiausia, kad mūsų Tėvynė yra laisva.

Meda Liutkevičiūtė, 6b kl.

foto1

Šiandien mes dar esame vaikai, todėl, visų pirma, Tėvynei reikia, kad mes užaugtume protingais, dorais ir darbščiais žmonėmis. Nors vaikai ir negali dalyvauti Lietuvos politikoje, rinkimuose, tarnauti kariuomenėje, tačiau jau dabar mes turime domėtis savo šalies istorija, įžymiomis asmenybėmis, mokslininkais, menininkais, sportininkais, garsinančiais Lietuvą pasaulyje.

Tiek namuose, tiek mokykloje mes mokomės gražiai bendrauti tarpusavyje, spręsti konfliktus, dalintis, priimti bendrus sprendimus. Taipogi mes švenčiame tautines ir religines šventes, minime svarbias mūsų šaliai datas, taip perimdami tradicijas iš vyresnės kartos.

O juk Tėvynei šiandien iš mūsų ir reikia praeities, istorijos, tradicijų išsaugojimo, kad ne tik mes, bet ir dar vėlesnės kartos kalbėtų, dainuotų, sektų pasakas lietuviškai, kad gyventume Lietuvoje, kad vertintume ir nepamirštume kainos, sumokėtos už Lietuvos laisvę.

Marius Šeškevičius, 6b kl.

*****

Lietuva yra mūsų gimtasis kraštas. Čia mes gimstame, augame ir dauguma čia praleidžiame visą savo gyvenimą. 1990 m. kovo 11 dieną mūsų valstybėje buvo atkurta nepriklausomybė. Šalis laisva jau 31 metus. Mūsų valstybė dar daug ko turi išmokti ir patirti. Lietuvai šiuo metu labai reikia, kad būtume vieningi, siekdami savo užsibrėžtų tikslų, norėdami sukurti stiprią gerovės valstybę, kad visi gyventume geriau. Kokie mes būsime, tokia ir bus valstybė, todėl turime stengtis išlaikyti savo kultūrą, papročius, savo kalbą, stengtis mokytis, gerbti vieni kitus, vertinti savo istorines pamokas ir mylėti savo kraštą. Kuo labiau bus išsilavinusi tauta, tuo geriau visi mes gyvensime ir suprasime, kokia svarbi yra mums Lietuva.

Svajūnė Karandaitė, 6b kl.

*****

Aš manau, kad šiuo metu Tėvynei iš mūsų reikia daugiau meilės, pasitikėjimo savimi, mažiau negatyvumo ir daugiau pozityvo. Pamirškime tokį dalyką, kaip pavydas, geriau pasidžiaukime kartu. Mažiau pykčio bei agresyvumo. Mylėkime vieni kitus ir džiaukimės, kad turime vienas kitą.

Dar labai svarbu neteršti gamtos ir jos nešiukšlinti. Saugokime miškus, jų nekirskime. Nemėtykime šiukšlių kur papuola, ypač plastiko – jis suyra tik per du šimtus metų, todėl labai puiku, kai žmonės savo noru renka šiukšles. Aktyviau leiskime laiką. Kai turime galimybę, geriau vaikščiokime ar važinėkimės dviračiu nei keliaukime automobiliu.

Nepamirškime lietuvių kalbos, mūsų tautos papročių. Perduokime tai iš kartos į kartą. Didžiuokimės savo istorija.

Nešiukšlinkime savo Tėvynės ne tik tikromis šiukšlėmis, bet ir negražiais poelgiais bei žodžiais.

Ieva Bucevičiūtė, 6b kl.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti