• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

  LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Kandidatų į merus debatai prieš antrąjį turą praskleidė būsimų derybų dėl koalicijų Taryboje scenarijus 

IMGP7874

Vacys Staknys

Kovo 13 d. Prienų J. Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusiuose kandidatų į Prienų rajono savivaldybės merus Loretos Jakinevičienės ir Alvydo Vaicekausko debatuose šiek tiek paaiškėjo, kaip gali būti formuojama valdančioji koalicija, priklausomai, kas laimės mero rinkimus.

Dabartinis meras Alvydas Vaicekauskas labai nenorėdamas ištarė, jog jam laimėjus mero rinkimus savivaldybės administracijos postas tikrai atiteks socialdemokratų stovyklai, o kaip vieną iš galimų kandidatų jis įvardino savo patarėją Jūratę Zailskienę.

A. Vaicekauskas taip pat pasakė, jog savo komandoje norėtų matyti ir savo varžovę Loretą Jakinevičienę (mero pavaduotojo pareigose). Tai rodo, kad 4 balsus Taryboje gavę valstiečiai gali būti nepakviesti  į A. Vaicekausko formuojamą valdančiąją koaliciją.

IMGP7896

Loreta Jakinevičienė davė suprasti, jog Savivaldybės administracijos direktoriaus poste mato Audrių Narvydą, o komandoje – ir Alvydą Vaicekauską. Kandidatų į merus atviravimai suprantami, nes tai paskutinė galimybė užsitikrinti palaikymą nepatekusių į antrąjį turą kandidatų elektoratą. Loreta Jakinevičienė lyg ir apkaltino savo oponentą, jog jis su savo bičiuliais visos Tarybos darbus pasisavino, nes dėl vykdomų projektų balsavo visi Tarybos nariai. Abu kandidatai savo veiklą šioje kadencijoje taryboje įvertino 7 balais, o savo oponento – 6.

IMGP7906

Alvydas Vaicekauskas įvardino tris sritis, kurioms naujoje kadencijoje bus skiriama daugiausiai dėmesio – verslui, apleistiems pastatams ir keliams.

Loretos Jakinevičienės manymu, trūksta atvirumo formuojant savivaldybės biudžetą. Taip pat būtina į jo formavimo procesą įtraukti bendruomenes ir seniūnijas.

Iš debatų eigos tapo aišku, jog nesvarbu, koks kandidatas laimės mero postą, Savivaldybės administracijoje tikrai bus permainos. Eilinį kartą, kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, kandidatai žadėjo, kad glaudžiai bendradarbiaus su rajono visuomene, o Loreta Jakinevičienė rengs daugiau apklausų.

Kandidatai skirtingai mato bendradarbiavimą su Birštono savivaldybe. Loreta Jaknevičienė turi viziją, kad Nemunas taps bendrąja ašimi turizmo plėtrai. O taip pat svajoja apie pėsčiųjų tiltą, kuris sujungtų abi savivaldybes. Tiesa, Nemuno vagos išvalymo vizija gali būti sunkiai įgyvendinta. Alvydas Vaicekauskas mano, kad Birštonui taip pat būtų įdomu kartu imtis Pociūnų aerodromo plėtros. Bet pirmiausiai reikėtų suaktyvinti abiejų savivaldybių Tarybos narių bendradarbiavimą bei tęsti dviračių takų sujungimo projektus.

Atsakydami į žmonių klausimus kandidatai parodė, kad kas belaimėtų, tęstiniai projektai, kurių, deja, nedaug, bus vystomi toliau, o po 10 metų Loretos Jakinevičienės vizijoje Prienai ir rajonas bus patraukli vieta gyventi, bet tam reikia daugiau iniciatyvų, tinkamo planavimo, kokybiškai atliktų darbų ir bendravimo su žmonėmis. Alvydas Vaicekauskas po 10 metų mato, kad žmonės keliaudami po mūsų kraštą nepajus skirtumo, kur esantys – ar Birštone, ar Prienuose.

 

 

Taip pat skaitykite

7 komentarai

 1. Kęstas

  Meras kalba konkrečiai ir nežada ko negali padaryt, o ponia daug žada, bet net ir dirbus atsakingas pareigas savivaldybėje niekada nedarė.
  Rajonas ir miestas išgražėjo ir čia tik aklas gali to nepastebėt. Labai negražiai elgėsi opozicija kritikuodama valdančiuosius ir nepasiūlydama realių alternatyvų.

  Atsakyti
 2. Kaimietė

  Labai gaila, kad Vaicekausko planuose keliai , pastatai, o žmogaus ir vėl nėra.Ar bus kas važinėja tais keliais, ar mokosi (kultūrinasi) pastatuose, jei žmonės išsilakstys ar tiesiog rinksis gyventi ir dirbti kitur. Vėl einama lengviausiu keliu.Kai buvo prašoma atskirti didelę pradinukų klasę į dvi dalis, pagailėjo keleto tūkstančių vaikų gerovei, o pastatams negaila. Nesvarbu, kad kažkas paskui sėkmingai privatizuoja už europinius pinigus sutvarkytus. Ar ne tokia schema?

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti