Kambarių nuoma Nidoje. Kodėl verta išbandyti?

Gelbėkit vaikus

atsisiųsti

XIX amžiuje pasakyta garsaus keliautojo mintis – „Kuršių nerija tokia nuostabi, kad ją būtina pamatyti kaip ir Ispaniją ar Italiją, kitaip siela ilgėsis praradus tokį stebuklingą vaizdą“ – įkvėpė Kuršių neriją aplankyti ir daugybę kitų garsių bei talentingų asmenybių, ypač menininkų ir rašytojų. O iki šiol išlikęs autentiškas Nidos palikimas kiekvieną neabejingą keliautoją įkvepia ir kelia nenumaldomą norą ir šiandien čia atvykti bei gerai praleisti laiką. Tiesa, skirtingai nei ankstesniais laikais, Nida šiandien vertinama ir dėl to, jog kambarių nuoma Nidoje šiuo metu ir patogi, ir paprasta, ir gana nebrangi. O ko daugiau reikia puikioms atostogoms ar trumpam savaitgalio poilsiui?

Nida

Gražus kraštovaizdis – Nidos unikalumas

Nida – Kuršių nerijos dalis, turinti kuo nustebinti kiekvieną savo svečią. Ir kraštovaizdis – pirmas, kuris neabejotinai sužavi Nidos svečius. Šį kraštovaizdį ilgus metus formavo žmogus, panaudodamas gamtos jėgą (vėją) ir natūralią medžiagą (augalus).

Vis tik Nida – ne vien grožis. Žengiant Parnidžio pažintiniu taku ne tik džiugins gaivus ir tyras oras, bet ir pažintis su įvairiais augalais. Vienas iš tokių – kalninė pušis, XIX amžiuje iš Danijos atvežtas augalas, kuriuo buvo apželdintos kopos. Tikima, kad ši pušis labai vertinga, nes jos dėka kiekvienas Nidos gyventojas ar svečias gali kvėpuoti švariu, fitnocidais prisotintu oru, kuris gali išgydyti įvairias kvėpavimo takų ligas.

nidos-pliazui---nauja-gelbejimo-stotis

O užkopus ant Parnidžio kopos, laukia nuostabi Nidos panorama – kopos, marios, jūra ir miškai…  Tokį Nidos gamtos motyvą vertino ir tapė daugybė menininkų, tad nepraleiskite progos ir Jūs savo akis pamaloninti išskirtiniu Pabaltijo krašto vaizdu…

Galiausiai, jei nuspręsite aplankyti Nidą, turėtumėte žinoti, kad šis nerėgėto grožio kūrinys buvo sukurtas XIX amžiuje, o 2000 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip pasaulinės reikšmės kultūrinio kraštovaizdžio vertybė. Kambarių nuoma Nidoje, jaukiuose ir paprastuose namukuose, taip pat gali būti laikoma bendro Nidos vaizdo dalimi. Ir tuo Nidos unikalumas nesibaigia. O tik prasideda…

11782320_843467672415057_2155029100567662886_o_2280x980

Žvejo sodyba ir kiti objektai – seno Nidos krašto istorijos palikimas

Besigrožint kraštovaizdžiu, dėmesį patraukia ir unikali krašto istorija, kurią atskleidžia išlikę ryškūs (raudoni ir mėlyni) namukai; senojo žvejo etnografinė sodyba, kviečianti kiekvieną susipažinti su to meto žvejo buitimi ir, kaip juokaujama, pasimatuoti žvejo batus; vėtrungių galerija, atskleidžianti žvejų gyvenimą; Baltijos vertingiausio simbolio – gintaro – galerija (V. K. Mizgirių gintaro muziejus), kurioje matysite ne tik per šimtmečius besiformavusį gintarą, bet ir galėsite pasigaminti sau skirtą papuošalą – amuletą.

Tai, ką pamatysite Nidoje, neabejotinai bus žvejų gyvenimo būdo, statybos meno ir savitumo atspindys.

Šviežiai rūkyta žuvis – dar viena Nidos gyvenimo dalis

Žvejyba – labai senas Nidos gyventojų verslas ir kasdienybė, tad žuvis buvo pagrindinis maistas, kurį valgydavo ir kaip mėsą, ir kaip duoną, ir kaip šventinį patiekalą. Ir šiandien žuvis – rūkytas ungurys, karšis, stintos ir kt. – kiekvieno skoniui bei norui.

Gerai pasirinkta kambarių nuoma Nidoje, šalia kurios yra įsikūrusios įvairios kavinės ar restoranėliai, užtikrins ne tik komfortiškas, bet ir skanias atostogas.

Kambarių nuoma Nidoje ne problema, kai ji patikėta poilsio namams „Nidos gaiva“

Ir tai nėra tik gražiai skambantis šūkis. Tai puikus pasiūlymas tiek pavieniams keliautojams, tiek įsimylėjusioms ir romantikos ieškančioms porelėms, tiek šeimoms su mažais vaikais.

Būnant Nidoje jaučiamas stiprus paprastumo ir jaukumo dvelksmas… Būtent į tai reikia atsižvelgti ir domintis kambarių nuoma Nidoje. „Kadangi pats Nidos kraštas yra jaukus, nedidelis, bet kartu ir išskirtinis, tokį reikėtų rinktis ir apgyvendinimą. Jis turi netrikdyti, būti paprastas, bet kartu gražus ir komfortiškas. Tokie yra poilsio namų „Nidos gaiva“ kambariai, kurie puikiai tiks tiek ilgoms atostogoms, tiek trumpam savaitgaliui“, – sakė poilsio namų „Nidos gaiva“ įkūrėjas Ričardas Petrikauskas. 

Galima rinktis tarp bet kurio Kuršių nerijos krašto – Preilos, Juodkrantės, Pervalkos ar Nidos – tačiau vis dėlto, nereikėtų užmiršti, kad tik Nidoje kviečiama pabūti arčiau gamtos ir įkvėpti Nidos gaivos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti