• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Kaip studentiškas noras vasarą užsidirbti tapo verslu, arba savo kraštas visada lieka savu

10


Vidmantas Venclovas


Birštono gyventojai ir svečiai jau senokai pastebėjo, jog viename iš Algirdo Kaušpėdo suprojektuotų „Birštono vilų“ pastatų įsikūrė ledais prekiaujanti įmonė  „Ledų namai“. Tiesa, patys šeimininkai savo verslą  pristato „Ledų alėjos“ vardu. 

Praeinančius Algirdo gatve šalia stiklinio pastato mus pasitinka didžiulė ledų skulptūra, lyg kviesdama užsukti į čia pat įsikūrusią ledainę, kurioje iškart pasitinka platus asortimentas ledų ir kavos kvapai. 

Ledai. Vasarą jie visada asocijuojasi su išsigelbėjimu nuo karščio.  O jei dar ir jų skonis pritrenkiantis, tai gaunamas dvigubas malonumas.

Bet šie ledai, „Ledų namų“ įkūrėjo kraštiečio Sauliaus Stepankevičiaus teigimu, yra išskirtiniai dėl savo tvaraus gamybos proceso, nes kiekvienas jo žingsnis užtikrina aukščiausią kokybę, išgaunamą iš natūralių produktų. Užėję į ledainę nepasigailėsite, nes jūsų lauks pasirinkimas iš 24 rūšių šaltųjų skanėstų. 

O viskas prasidėjo dar studentavimo laikais. Iš Jiezno kilę Saulius ir Vaiva, kaip buvo įprasta, vasaromis išvykdavo padirbėti į užsienį. Taip ir buvo atrasta ledų įmonė Švedijoje, kuri vėliau tapo pragyvenimo šaltiniu, o Švedija – antraisiais namais. Pamąstymai apie nuosavą ledų verslą buvo visada, o prasidėjus vietos paieškoms pirmas žvilgsnis nukrypo į Birštoną. Tiesa, kurortas nebuvo svetimas miestas, nes prieš tai Saulius čia praleido trejus metus. Aišku, pandeminis laikotarpis turėjo įtakos verslo pradžiai, bet Saulius visada buvo įsitikinęs, jog jų kokybiški ledai suras savo pirkėjus ne tik šiltuoju metu. Sauliaus ir Vaivos noras veikti ištisus metus – tai siūlyti miestelėnams ir kurorto svečiams ne tik ledus, bet ir karštą šokoladą, arbatą ir kavą. Atsirado vietos ir gaminiams iš kakavos. 

Prasidėjusi kurorto šventė „Birštonas vėl ošia“ pritrauks į Birštoną daug svečių. Tai gera proga paragauti natūralių ledų iš Švedijos, kuriuos siūlo kraštiečiai iš Jiezno. 

Saulius įsitikinęs, jog užsukęs į ledainę patenkintas išeis ir ledų gurmanas, nes išskirtinio skonio gardumynai – tai „Ledų alėjos“ veidas.  Ir dar. „Ledų namų“ įkūrėjai žada kasmet šiek tiek keisti ledų asortimentą ir palepinti pirkėjus naujais skoniais. 

Sauliaus teigimu, Birštonas – tai pirma stotelė, apmąstymuose ir plėtros planai į kitus miestus, o pirmasis eilėje – Vilnius. 

Taip pat skaitykite