• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

KAASK atjungė elektros tiekimą Pociūnuose įsikūrusioms įmonėms

IMGP9119

Jonas Kavaliauskas

Pociūnų aerodromas pastaruoju metu tapo keistų kovų dėl buvusio DOSAAF turto dalybų epicentru, nors Vyriausybės nutarimu minimas turtas perduotas Prienų rajono savivaldybei. Deja, dar sprendžiant šį klausimą Kauno apskrities aviacijos sklandymo klube įvyko daug permainų, dėl kurių atsirado naujas klubas. Jį įkūrė sklandymo bendruomenės nariai, kurie nesutiko su KAASK valdžios perėmimo metodais.

Naujoji KAASK valdžia iškart pradėjo informacinį karą, tikslingai nukreiptą prieš buvusius bendražygius. Prienų rajono savivaldybei ji pasiuntė žinią, jog buvusio DOSAAF turtas turi būti perduotas tik jiems, nors Prienų aeroklubas siūlė bendrai nuspręsti, kaip panaudoti jį jaunimo ugdymui ir kitai veiklai. Buvo ne vienas susitikimas su rajono vadovais, kuriuose  buvo bandoma rasti bendrus vardiklius dėl sklandytojų veiklos Pociūnų aerodrome. Deja, KAASK vadovybė laikėsi pozicijos, jog tik jie gali pretenduoti į savivaldybei priklausantį buvusio DOSAAF  turtą. Ir, nors jis juridiškai priklauso Prienų rajono savivaldybei, juo, kaip savo, iki šiol naudojasi KAASK nariai, lojalūs naujai vadovybei.

Deja, bet užsitęsęs turto perdavimo  procesas sukėlė ir dar vieną problemą. KAASK vadovybė atjungė elektros tiekimą aerodrome veikiančioms dviem įmonėms – VšĮ „Debesota“ ir Kauno aeroklubui. Savivaldybės administracijos atsakingi atstovai teigė, jog Pociūnų aerodrome veikiančios įstaigos skolų už elektros tiekimą neturi. Todėl elektros tiekimo atjungimas  kelioms ten veikiančioms  įstaigoms grindžiamas tarpusavio ginčais. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas buvo teigęs, jog šią problemą reikia spręsti greitai, bet ir šioje situacijoje procesas stringa.

Faktai rodo, jog savivaldybės parodytas geranoriškumas Pociūnuose veikiantiems klubams įnešė daugiau chaoso ir aktyvi veikla aerodrome sulėtėjo.

Visgi, Prienų rajono savivaldybės vadovas pasiuntė aiškią žinią, jog  buvusio DOSAAF turtas panaudos sąlygomis klubams nebus perduotas. Belieka dvi galimybės – išnuomoti turtą  klubams arba perduoti jį valdyti savivaldybės kontroliuojamai įstaigai. Portalo duomenimis, tai gali būti ir VšĮ „Prienai“ (Turizmo ir verslo informacijos centras). Tiesa, konkretaus sprendimo dar nėra ir jis perkeliamas kitiems metams.

Pasakysiu tiesiai, jog sklandymo bendruomenėje išsivystęs asmeninių sąskaitų suvedinėjimo sindromas nieko gero nežada. Laimėtojų tikrai nebus. Bet aš tikiu, jog Lietuvos sklandymo sporto federacija su nauju prezidentu priešakyje sugebės surasti tinkamus sprendimus ir visiems šalies klubams sudarys vienodas sąlygas dalyvauti Lietuvos čempionatuose, o sportinis principas nugalės.  Taip pat tikiu, kad asmeninės ambicijos neužgoš bendro tikslo, kuris buvo puoselėjamas dešimtmečiais ir atlaikė daug negandų.

Kai kurių žmonių noras palikti už borto sklandymui nusipelniusius narius nieko gero neatneš. Dar nei viena revoliucija nesukūrė žemėje rojaus. Tik bendros pastangos, pokalbiai ir kompromisai padės išlikti vieningiems ir siekti bendro tikslo – populiarinti sklandymą.

Melas, apgavystės, kerštas, mėtymasis purvais – tai ne tas kelias, kuris sutelkia siekti pagrindinio tikslo – sukurti Pociūnuose aviacijos centrą.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti