Jūrų keliais 2014

v 2014 m. balandžio 25 d. Klaipėdoje vyko šeštasis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) vyresniųjų klasių moksleiviams organizuotas konkursas „Jūrų keliais 2014“.

Šiemet konkurse dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų: Birštono gimnazijos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos, Kauno raj. Ugnės Karvelis, Rokiškio Lizdeikos, Joniškio „Aušros“, Šiaulių J. Janonio, Raseinių Ariogalos, Akmenės raj. Akmenės, Telšių Vincento Boricevičiaus gimnazijų, Mažeikių Sodų, Židikų Marijos Pečkauskaitės bei Plungės rajono Alsėdžių vidurinių mokyklų.

Iki šiol konkurse dalyvavo daugybė Klaipėdos gimnazijų, todėl nuspręsta, kad dėl riboto komandų skaičiaus šiemet pasireikšti bus leista ir kitiems moksleiviams, Klaipėdos  mokyklos nedalyvavo.

„Jūrų keliais“ keliauja 10-11 klasių moksleiviai. Tarp 8 komandos narių, pagal nuostatus, privalo būti bent viena mergina.

Šiais metais daugybės jėgų pareikalavusiame ir geros nuotaikos nestokojusiame konkurse triumfavo Telšių Vincento Boricevičiaus gimnazijos komanda „Mes žemaičiai – tai jėga, jūron eit mums ne bėda“. Komanda laimėjo pagrindinį prizą – kelionę laivu į Karlshamną (Švedija). Kartu su laimėtojais į Švediją laivu plauks ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komanda „Lizdeikiečiai“.

Mūsų gimnazijos komanda „PRO 8″, vadovaujama technologijų mokytojos Vedos Martinaitienės ir  psichologės Jolantos Veterienės, užėmė 6-tąją vietą iš 12-kos. Atkaklūs komandos nariai Lukas Čižauskas, Arūnė Adomulytė, Kristupas Matuzonis, Rokas Laukevičius, Martynas Rečiūnas, Paulius Jančiauskas, Mantas Andriukevičius, Ernestas Ginkus pasirodė tikrai šauniai, nors ir netapo nugalėtojais. Kartu su moksleiviais į Klaipėdą važiavo palaikymo komanda Greta Gudauskaitė ir Gerda Gramauskaitė.

Komanda privalėjo atlikti daugybę užduočių: traukti virvę, pareiti dūmų labirintą ir išnešti nukentėjusįjį, navigaciniame treniruoklyje saugiai valdyti katerį, pagal kursą nuplaukti iki nurodytos vietos ir išmesti inkarą, parodyti, kaip sugeba teikti medicininę pagalbą, išmanyti tarptautines signalines vėliavas, pademonstruoti sugebėjimus baseine ir dalyvauti daugybėje kitų fizinio pasiruošimo, žinių ar sumanumo reikalaujančių rungčių.

Birštono gimnazijos komanda konkurse „Jūrų keliais 2014″ įgavo daug patirties ir grįžo su puikia nuotaika.

Džiaugiamės  šios komandos atkaklumu ir laimėjimu!

Greta Gudauskaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti