Jurgita Šeržentienė: „Mano kelias link profesionalumo grindžiamas pasitikėjimu savimi ir žmonėmis“

IMG_2128

Jurgita Šeržentienė. Apie šią moterį Birštono gyventojai yra susidarę skirtingas nuomones, bet mažai kas žino, kaip jai pavyko tapti verslo konsultante, vadovauti statyboms, iš nebūties traukti verslus, tuo pačiu išliekant rūpestinga mama, žmona ir įdomiu žmogumi. „Nuo vaikystės svajojau tapti aerobikos mokytoja ir trenere, todėl nepaisydama mamos prieštaravimo įstojau į Kauno kūno kultūros akademiją ir įgijau aerobikos trenerės specialybę“, – savo pasakojimą apie kelią į verslo olimpą pradėjo J. Šeržentienė.

Pasak pašnekovės, darbas buvo intensyvus ir gal būtų tęsęsis iki šiol, jei ne nugaros trauma. Būtent tai privertė susimąstyti apie tolimesnį kelią. Ir Jurgita nusprendė įgyti KKA komandinės psichologijos magistro laipsnį. Bet pasirodė, jog šis žingsnis – tik pradžia, nes po kelerių metų J. Šeržentienė įgijo KTU įmonių valdymo magistro laipsnį, ir būtent šis sprendimas tapo lemiamu žingsniu, kuris  lydi  iki šiol.

28 metų moteris, poilsiaudama Druskininkuose, pamatė skelbimą, jog koncernui „Achema“ reikalingas ką tik iš valstybės perimtos sanatorijos vandens procedūrų parko vadovas, ir  padavė paraišką dalyvauti konkurse. Vėliau ši sanatorija  tapo Grand SPA Lietuva, Praėjusi keletą atrankos etapų Jurgita tapo SPA direktore, atlaikė pusės metų bandymo laikotarpį ir gavo kontraktą.

„Tai buvo trečiasis universitetas. Įgyta didžiulė patirtis, atsirado supratimas, kaip veikia didelės įmonės ir bendrauja įvairūs padaliniai“, – mintimis dalijosi J. Šeržentienė. Druskininkuose praleisti treji metai leido įsitvirtinti gyvenime, įsigyti Kaune butą. O sutiktas vyras pakeitė ir gyvenimo ritmą. Druskininkai liko praeityje, o gyvenimas prasidėjo Kaune.

Naudinga patirtis nedingo veltui. Netrukus Jurgita buvo pakviesta dirbti pas A. Rakauską ir Harmony Parke ėmėsi viešbučio „Simboly“ statybos. „Šis atvejis padėjo įgyti visiškai kitos patirties, kai savininkas gyvena šalia ir kasdien kvėpuoja tau į nugarą. Tai buvo ketvirtas universitetas, kuris padėjo suprasti žmogaus, su kuriuo tu bendrauji, galimybes“, – teigė birštonietė. Tiesa, Jurgita prisipažino, jog ilgai tokiu tempu dirbti neįmanoma, nes tai atsiliepia sveikatai. Todėl besilaukdama sūnaus ji nutarė pasitraukti ir, nors buvo kviečiama, po vaiko priežiūros atostogų į darbą negrįžo.

Paaugus sūnui Jurgita įkūrė verslo konsultavimo bendrovę, kuri specializavosi SPA, viešbučių valdyme. Projektų buvo nemažai, netrūko ir išvykų į užsienį. Tiesa, buvo laikas, kai teko vieną rimtą kliniką traukti iš bankroto. Anot jos, reikėjo priimti daug rimtų sprendimų, kurie ne visada patikdavo akcininkams ir darbuotojams, bet rezultatas buvo pasiektas. Klinika atsigavo, verslas tapo pelningas ir vienam iš akcininkų panorus tapti vadovu, keliai išsiskyrė, nes dirbti antrojo pozicijoje Jurgita nesutiko. Visgi, birštonietė teigė, kad darbas medicinos įstaigoje paliko įspūdį, nes kasdien laukė nauji iššūkiai ir tikslai.

Jurgita pastebėjo, jog priiminėti sprendimus nežinant įmonės veiklos specifikos – tikra pražūtis, todėl ji kaskart susipažindavo su įmonės veiklos mechanizmu (stebėjo, pati dalyvavo procese) ir tik tada priimdavo strateginius sprendimus.

Šiuo metu Jurgita vadovauja vienai Marijampolės įmonei, gaminančiais trąšas. Pasak jos, tai kitoks darbas, nes kolektyvas itin profesionalus, savininkams rūpi tik galutinis rezultatas, todėl ji jaučiasi lyg „orkestro“ dirigentė, kuriai tereikia veiklą sustyguoti taip, kad atskiri barai dirbtų vienam tikslui.

Pasak Jurgitos, jos darbas – analizė, prognozės, dujų bei elektros biržų stebėjimai ir finansiniai srautai. Ir dar labai svarbu, anot kandidatės į Birštono savivaldybės merus, pasitikėjimas ne tik savimi, bet ir kartu dirbančiais žmonėmis, nes tai ir yra sėkmingo darbo pagrindas. „Man patinka, kad kolektyvas manęs nebijo, nes žino, jog kiekvienas dirbantysis yra labai svarbus, todėl pavestus darbus atlieka profesionaliai ir laiku“, – pabrėžė kandidatė į Birštono savivaldybė merus. „Esu patyrusi vadybininkė, moku analizuoti, gerai išmanau biudžeto formavimo principus, vertinu žmonių individualumą ir mokėjimą dirbti komandoje, todėl tikrai sugebėsiu vairuoti ir savivaldybės laivą“, – pridūrė Jurgita Šeržentienė ir palinkėjo kovo 5 dieną balsuoti už ją.

Politinė reklama. Bius apmokėta iš Demokratų sąjungos  „Vardan Lietuvos“ rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr2301/kv23

Taip pat skaitykite