•  

     

     

     

Jungtinė frakcija – pavojus socialdemokratams?

Po trijų savaičių intensyvių derybų keturios Prienų rajono savivaldybės tarybos valdančiai koalicijai priklausančios partijos susijungė į jungtinę frakciją. Parašai sudėti, o artimiausiame Tarybos posėdyje apie tai bus paskelbta viešai.
Tarybos narys Vytautas Kamblevičius naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog nemato nieko blogo, kad kelios partijos, turinčios po keletą balsų taryboje, susibūrė į frakciją. Anot jo, tai logiškas sprendimas, kuris pagerins valdančiosios koalicijos darbą. Į klausimą, ar neturėtų sunerimti socialdemokratai, „teistavarkis“ atsakė, kad nerimui nėra pagrindo.

Liberalcentristas Algrirdas Kederys naujos frakcijos atsiradimo taip pat nesieja su pavojais valdančiosios koalicijos darbui. Jis taip pat pabrėžė, jog jungtinės frakcijos atsiradimas tikrai subalansuos koalicijos darbą. Pasak liberalcentristo, kai socialdemokratai atsisakė koalicijoje dirbti pagal formulę  „vieną partija – vienas balsas“, kitoms partijoms neliko kito kelio, kaip tik jungtis į bendrą frakciją.
Krikdemas Leonas Sakalavičius įsitikinęs, jog koalicijos darbe sprendimų priėmimo mechanizmas nepasikeis ir darbas vyks sklandžiai. L. Sakalavičius, į klausimą, kodėl buvo nutarta jungtis būtent su šiomis politinėmis jėgomis, atsakė, jog dar anksčiau buvo sutarta su liberalcentristais derinti pozicijas, todėl, kai liberalcentristai nutarė jungtis į bendrą frakciją su „teistvarkias“, prisijungė ir jie.
Socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog oficialiai dar nepaskelbta apie naujos frakcijos įregistravimą, bet gaunama informacija verčia sumąstyti. Pasak jo, daryti galutines išvadas, kaip vyks darbas koalicijoje po galimų pasikeitimų, dar per anksti, bet pabrėžė, jog socialdemokratai nesitaikys su situacija, jei nebus įsiklausoma į jų nuomonę, nes rinkėjai jais pasitikėjo daugiausiai.
Naujos, 11-os narių, frakcijos atsiradimas valdančiosios koalicijos viduje tikrai nieko gero socialdemokratams nežada. Į kitą barikadų pusę nuėjo net ištikimi jų bendražygiai konservatoriai – tai rimtas signalas, kad taryboje galima laukti permainų.
Atrodo nekaltas vienų valdančiosios koalicijos partnerių žingsnis, kitiems gali atrodyti kaip rimto pavojaus ženklas. Šis „teistvarkiams“, liberalcentristams, TS-LKD ir socialdemokratų sąjungai priklausančių Tarybos narių sprendimas stabilumo vargu ar įneš. Atvirkščiai – naujos daugumos atsiradimas tikrai įmanomas. Tik klausimas – kokios?
Prie kokios frakcijos gali prisijungti darbiečiai ir valstiečiai-liaudininkai – prie jas išdavusių „teistvarkių“, ar prie socialdemokratų?
Politikoje įmanomi visokie sprendimai. O mums belieka stebėti ir laukti.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti