Jiezno seniūnijos futbolo taurė – „Jieznagorsko“ futbolininkams

Liepos 28 d. Jiezno gimnazijos stadione vėl šurmuliavo jo didenybė futbolas. Jau 21 kartą buvo surengtas Jiezno seniūnijos futbolo taurės turnyras, kuriame dalyvavo 6 komandos iš Jiezno ir Kašonių.

Kvalifikaciniame turnyre (komandos buvo suskirstytos į poras po burtų traukimo) „Jieznagorsko“ futbolininkai 3:1 įveikė „FK Jaunimas“ komandą, „Mūrai“ po baudinių serijos (4:5) pralaimėjo „Kašonių“ futbolininkams, o „Ežero kranto“ komanda 5:3 įveikė „Veteranų“ ekipą.

„Jieznagorsko“ komanda rungtynėse su „FK Jaunimas“ futbolininkais pirmame kėlinyje netikėtai susidūrė su gan rimtu pasipriešinimu. Į Ūdrio Žalio pelnytą įvartį (1:0) taikliu smūgiu atsakė Martynas Kazakevičius (1:1). Tiesa, antrame kėlinyje „Jieznagorsko“ futbolininkai perėmė iniciatyvą, pelnė du įvarčius (Darius Kazlauskas ir Ūdrys Žalys) ir iškart pateko į pusfinalį.

„Mūrų“ ir „Kašonių“ dvikovoje per pagrindinį laiką nebuvo pelnyta nė vieno įvarčio ir nugalėtojas sprendėsi baudinių serijoje, kurioje sėkmė lydėjo „Kašonių“ futbolininkus (5:4).

„Ežero kranto“ ir „Veteranų“ rungtynėse buvo įmušti net 8 įvarčiai. Pirmame kėlinyje dominavo „Ežero kranto“ futbolininkai, kurie po Vytauto Bajoro, „Maradonos“ (Sauliaus Kuncevičiaus) bei Vilhelmo Bajoro įvarčių pirmavo 3:0.

Po to, kai antrojo kėlinio pradžioje V. Bajoras „Veteranams“ įmušė 4 įvartį, atrodė, jog šiems neišvengiamai gresia sutriuškinimas. Bet kitos nuomonės buvo patys veteranai. Po Kęsto Grigonio (2) ir Vyto Vaitkevičiaus įvarčių komandas skyrė tik vienas įvartis (4:3). Visgi „Veteranų“ komandai nepavyko rezultato išlyginti. Rungtynių pabaigoje V. Bajoras pelnė penktąjį įvartį, ir „Ežero krantas“ šventė pergalę rezultatu 5:3.

Trys komandos po iškovotų pergalių iškart pateko į pusfinalį („Jieznagorskas“, „Kašonys“ ir „Ežero krantas“). „Mūrai“, „Veteranai“ ir „FK Jaunimas“ varžėsi dėl likusio kelialapio į pusfinalį.

„FK Jaunimas“ sužaidė lygiosiomis (0:0) su „Mūrų“ komanda bei 0:3 pralaimėjo „Veteranų“ futbolininkams. Veteranams įvarčius pelnė Kęstas Grigonis (2) ir Antanas Grušelionis. „Veteranai“ „įsivažiavo“ ir net 4:0 sutriuškino „Mūrų“ komandą, patekdami į pusfinalį. Tris įvarčius įmušė K. Grigonis, vieną – V. Vaitkevičius.

Pusfinalyje „Ežero kranto“ futbolininkai 2:0 (V. Bajoras) įveikė kašoniškius, o „Jieznagorskas“ 4:1 nugalėjo veteranus. Ū. Žalys nugalėtojams pelnė tris įvarčius, S. Žalys pridėjo vieną. Paguodos įvartį „Veteranams“ pelnė V. Vaitkevičius.

Kovoje dėl trečiosios vietos „Veteranų“ futbolininkai po K. Grigonio dviejų pelnytų įvarčių pirmavo 2:0. Antrojo kėlinio pabaigoje kašoniškiai sušvelnino rezultatą (2:1, Renatas Steponkavičius), bet turėjo pripažinti „Veteranų“ komandos pranašumą.

Finale „Jieznagorsko“ komanda 2:0 įveikė „Ežero kranto“ futbolininkus. Pirmame kėlinyje įvartį pelnė Eimantas Šliaužys, antrame rezultatą padidino Laimis Pempė.

Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas K. Grigonis, naudingiausiu – V. Bajoras, geriausiu vartininku – Povilas Beržinskas. Asmeniniais prizais taip pat buvo apdovanoti A. Grušelionis (vyriausias žaidėjas), Ū. Žalys (perspektyviausias), T. Janušauskas (jauniausias). Prizu buvo apdovanotas ir įspūdingiausio įvarčio autorius Martynas Kazakevičius.