•  

     

     

     

     

Jiezniečių dėmesys sumažėjo

Šių metų naujovė – seniūnijos ataskaitiniame susirinkime savo veiklą pristatyti ir kitoms biudžetinėms įstaigoms – Jiezne nėra nežinoma. Tokia forma jau buvo išbandyta anksčiau, tuomet seniūnijos visuomenei save ir savo darbus pristatė gimnazijos, globos namų, muzikos mokyklos ir kitų įstaigų vadovai ir atstovai. Tačiau šiemet, nors seniūno ataskaitai buvo skirta gana graži pavasario pavakarė, nei įstaigų atstovų, nei seniūnijos gyventojų susirinkime nebuvo gausu. Ko gero, daugeliui esamos problemos žinomos gerai, o dar geriau, iki skausmo, žinomas ir atsakymas: „nėra lėšų“.

Toną ir lygį susirinkimo eigai davė kultūros darbuotojai su įstabia retro programa, po kurios daug smagiau buvo pasiklausyti ir oficialių kalbų. Tiesa, nors ir buvo norėta, kad pranešimus parengtų visos seniūnijos biudžetinės įstaigos, bet susirinkime nedalyvavo nei gimnazijos, nei muzikos mokyklos, nei globos namų vadovai, o savo veiklą jiezniečiams pristatė Jiezno PSPC vadovas Valdas Oniūnas, išklausęs gyventojų priekaištų dėl prastų odontologijos paslaugų, seniūnijos bibliotekoms atstovavusi Vilma Trabuševskienė bei kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė. Pasak susirinkime dalyvavusio administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, švietimo įstaigų vadovai savo ataskaitas pristatys Tarybos nariams, daug priekabesnei jų darbui publikai.

Pristatydamas 2012 metais seniūnijoje atliktus darbus, seniūnas Algis Bartusevičius akcentavo, jog lėšų ir vėl buvo skirta mažiau, bet bandyta išsiversti ir turimais ištekliais. Be abejo, vienas aktualiausių seniūnijos gyventojams klausimų – kelių priežiūra, kuriai buvo skirta keliasdešimt tūkstančių litų mažiau nei 2011 metais. Tad savaime suprantama, kad nepatenkintų tokia situacija žmonių yra ne tik kaimo vietovėse, bet ir mieste, kur taip pat dar yra neasfaltuotų gatvių ir kiemų, užliejamų polaidžio vandeniu ir lietumi, duobėtų ir sunkiai pravažiuojamų. Dar viena itin skaudi problema – socialinė sritis. Skaičiai kalba išraiškingai: socialinių pašalpų gavėjų, lyginant su 2011 metais, pernai seniūnijoje padaugėjo 106. Tačiau galima pasidžiaugti, kad prie sunkiai triūsiančių socialinių darbuotojų prisidėjo ir psichologė, teikianti pagalbą krizinėse situacijose atsidūrusioms socialinės rizikos šeimoms.

Nors gyvenimas Jiezno krašte nelengvas, bėdų ir rūpesčių gausu, tačiau bent šiek tiek viską praskaidrina aktyviai veikiančios kultūros įstaigos, kartu su seniūnija ir bendruomenėmis organizuojančios tradicinius renginius, šventes, sportines varžybas.

Nemažai kartėlio susirinkusiųjų nuotaikai kliūstelėjo Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK viršininko Dainiaus Janavičiaus pasisakymas. Nors pernykščius metus jis pavadino gana stabiliais, tačiau pirmasis šių metų ketvirtis jau verčia nerimauti. Pasak komisaro, lyginant su 2012 metų pradžia, šiemet po 2 ir daugiau kartų išaugo administracinių teisės pažeidimų skaičius. Naminės degtinės gamyba, pilstuko pardavinėjimas, kontrabanda, smurtas artimoje aplinkoje ir daugelis kitų įvykių yra mūsų visuomenės gyvenimo atgarsiai, o su visu tuo pareigūnas patarė vieningai kovoti visiems, norintiems ramybės ir saugumo. Tai pasiekti padėtų aktyvus bendradarbiavimas su teisėsaugos atstovais, saugios kaimynystės grupių steigimas. Daugiau saugumo gyvenime turėtų atsirasti ir su Visuomeninės policijos tarybos atgaivinimu.O ypatingą susidomėjimą susirinkusiesiems sukėlė D. Janavičiaus pristatytas naujasis apylinkės tyrėjas Gediminas Baliukonis.

Nors susirinkime dalyvavo ne itin gausus būrys jiezniečių, bet čia atėjo tie, kuriems iš tiesų rūpi seniūnijos gyvenimas. Tad seniūnui A. Bartusevičiui ir administracijos direktoriui A. Marcinkevičiui teko atsakyti į klausimus apie atliekų surinkimo, šilumos tiekimo mokesčius, katilinės darbą ir jos aplinkos sutvarkymą ir kt. Be to, gautas pasiūlymas savivaldybės įvaizdį pagerinti pastačius patrauklesnius riboženklius. Kas nedrįso garsiai išsakyti savo rūpesčių, tai padaryti galėjo po susirinkimo, asmeniškai kalbėdamiesi su svečiais iš Savivaldybės ir Tarybos nariais Algimantu Šidlausku ir Vidu Šiupšinsku. O jie pažadėjo, jog savo pagalbą gyventojams suteiks visada, kai tik prireiks.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti