• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Jaunieji Birštono šauliai uždegė Laisvės gynėjų atminimo laužą

IMG_8966

kvitrina.com

Sausio 12 d. Birštone, J. Basanavičiaus aikštėje, užsiliepsnojo simbolinis Laisvės gynėjų atminimo laužas. Jį uždegė jaunieji Birštono šauliai su savo vadovu Jonu Juozaičiu. Nors vakarėjant šaltukas pradėjo rodyti savo dantukus, į aikštę paminėti kritusiųjų kovoje už šalies nepriklausomybę susirinko Birštono savivaldybės vadovai, įvairaus amžiaus kurorto gyventojai, Birštono svečiai. Atminimo renginyje buvo nemažai jaunų šeimų su atžalomis, kurie apie praeities įvykius žino tik iš tėvų pasakojimų. Ir tai geras ženklas, jog istorinė atmintis bus gyva ilgai. 

Deja, dar ne visi įsisąmonino, jog prieš 31 metus prie televizijos bokšto ir Seimo susirinkę žmonės iškovojo Laisvę visiems ir leido šaliai pačiai vystytis. Ir nors neapsieita be klaidų, progresas akivaizdus. Laisvoje šalyje gimė mažiausiai dvi kartos, kuriems sunku suprasti gyvenimo ypatumus sovietiniame periode. 

Buvęs „didysis brolis“ ir šiandien norėtų šeimininkauti mūsų sielose ir šalyje, bet tokio scenarijaus negalime leisti. Nes laisvas žmogus yra laisvas žmogus, kuris pats atsako už valstybės raidą, jaučia atsakomybę ir savo laisves derina su visuomenės laisvėmis.           

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti