•  

     

     

     

     

J.Požela: dalis socialinės paramos lėšų turi tekti sporto centrams

Intensyvi diena Birštone ir Prienuose:

Seimo narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela susipažino su savivaldybių aktualijomis, apžiūrėjo sporto objektus, susitiko su sporto centrų vadovais.

 

Susitikimo savivaldybėje metu Birštono vicemeras Juozas Aleksandravičius pasidžiaugė, kad nors bendruomenėje gyvena šiek tiek mažiau nei penki tūkstančiai gyventojų, kasmet savivaldybė sulaukia dešimčių tūkstančių lankytojų. Tai skatina savivaldybės atstovus pasukti galvą dėl novatoriškų ir modernių miesto plėtros idėjų.

 

Savivaldybė skiria didelį dėmesį sportui, tačiau pastaraisiais metais didesnis dėmesys yra skiriamas būtent masiniam sportui, fizinio aktyvumo skatinimui, bet ne profesiniam meistriškumui. Kadangi Birštonas yra kurortinė savivaldybė, čia itin populiarus sporto turizmas. Organizuojama gausybė rajoninių bei respublikinių renginių.  Na, o savivaldybės gyventojams miestas per metus dovanoja daugiau nei 40 renginių, dar pusė tiek organizuojama bendradarbiaujant su federacijomis.

 

Viso to nebūtų įmanoma padaryti, jei ne puikiai išvystyta sporto infrastruktūra. Tinkamai išnaudojus finansinius instrumentus, ne tik jaunimas, bet ir sporto klubai, policijos atstovai ir miesto gyventojai gali sportuoti stadione, teniso kortuose, tinklinio aikštelėse. Mieste vyrauja įdomios sporto šakos: be tradicinių krepšinio ir futbolo, dažnai vyksta galiūnų čempionatai, sportinės žūklės varžybos, anksti ryte arba vakarais dangus pasipuošia oreivių klubo valdomais oro balionais.

 

Sportuoti galima ne tik sporto bazėse, bet ir parke. Čia gausu treniruoklių, teniso stalų, golfo aikštelių. Besidomintys kultūra gali apžiūrėti parke sau namus suradusias skulptūras. O kaip novatoriškos idėjos pavyzdį galima pateikti parke įrengtą takelį, nutiestą kaip upės Nemuno vingiai.

 

Birštone, kaip ir visose kitose Lietuvos savivaldybėse, gyventojų skaičius mažėja. Todėl kartais darosi sunku rasti sportuojantį jaunimą. Sporto centro darbuotojai itin didelį dėmesį skiria socialiai remtiniems vaikams, kurie, beje, demonstruoja puikius sportinius rezultatus. J. Požela svarstė, kad dalis socialinės paramos lėšų galėtų būti skiriama sporto centrams, taip juos įpareigojant įtraukti socialinę atskirtį patiriančius vaikus į sportines veiklas ir garantuoti jiems užimtumą.

 

 

Požiūris į kūno kultūros pamokas mokyklose – netoleruotinas!

 

Prienų savivaldybės vadovai, supažindindami su sporto situacija, į dienos šviesą iškėlė neseniai Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje svarstytą klausimą dėl mokinių fizinio aktyvumo. Netinkamai sudėliotas tvarkaraštis, per mažas kūno kultūros ir sporto pamokų skaičius, daugiau nei pusė klasės mokinių, atleistų nuo fizinio lavinimo pamokų. “Galima drąsiai teigti, kad požiūris į kūno kultūros pamokas šiandien – netoleruotinas. Ką tai reiškia? Nejaugi daugiau nei pusė Lietuvos moksleivių – ligoniai?” – klausė J. Požela.

 

 

Anot savivaldybės vicemero Egidijaus Visocko, per savaitę moksleiviams turėtų būti skiriamos mažiausiai trys fizinio lavinimo pamokos.

 

Kalbėdami apie sporto situaciją savivaldybės atstovai iškėlė klausimą: “Kas svarbiau: žmonės ar aplinka?” Visi sutiko, kad svarbūs abu aspektai, tačiau vienareikšmiškai svarbiausia žmogus, todėl rajonų seniūnijose turėtų atsirasti sporto darbuotojai, pritraukiantys jaunimą bei vietos gyventojus į sportines veiklas.

 

Prienuose galima žaisti ne tik krepšinį ir futblolą, čia populiarus irklavimas, badmintonas, stalo tenisas, orientavimosi ir kovinis sportai. Rajone veikia net 21 sporto klubas. Be kūno kultūros ir sporto centro, mankštinti raumenis galima ir neseniai miesto gyventojams padovanotoje Prienų sporto ir pramogų arenoje, prie kurios ateityje planuojama įrengti dar ir baseiną.

 

Apibendrindami diskusiją politikai aptarė ir Birštono savivaldybėje svarstytą klausimą – būtina imtis priemonių, kad socialinę atskirtį patiriantys vaikai būtų aktyviau įtraukti į sporto centrų veiklas. Seimo narys planuoja kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl šių priemonių įgyvendinimo.

 

LR Seimo nario Juro Poželos informacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti