Ivoniškių kapinių plėtra mažėja dvigubai

ia9w4j17436

 kvitrina.com

Dar 2012 m. pradėta Ivoniškių kapinių plėtra kaip reikiant stringa. Iš numatytų 5,5 ha plėtros planų po 8 metų diskusijų ir skundų lieka tik 2,5 ha laidojimo teritorijos. Pasak Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Manto Michaliunjo, situacija panaši į bėgimą su kliūtimis. Anot vedėjo, buvo vieni planai, dabar belieka įgyvendinti projektą, pagal kurį plėtra vyks tik viena kryptimi. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras laikosi pozicijos, kurią gina ir gyventojai, kad sanitarinė apsaugos zona turi siekti 100 metrų nuo privačios teritorijos sklypo ribos.

Prienų Kapinės – „Google“ žemėlapiai

Derybos su aplink kapinių teritoriją gyvenančiais Birštono savivaldybės gyventojais nepavyksta, nors Savivaldybės administracija stengėsi ir iki jų sklypo ribos buvo atvesta centralizuotai tiekiamo vandens trasos atšaka. Darbus vykdė bendrovė „Prienų vandenys“. Primename, jog nors nuo 2000 metų Ivoniškių kapinės atsidūrė Birštono savivaldybės teritorijoje, bet Birštono ir Prienų rajono savivaldybės susitarė pasidalinti turtinę atsakomybę ir dabar 70 % išlaidų prisiima Prienų rajono savivaldybė, 30 % ˗ Birštono savivaldybė.

Birštono savivaldybės administracija kartu vykdo ir Nemajūnų kapinių plėtrą, kuri vyksta gan sparčiai. Kapinių teritorija padidės 4,5 ha.

NVSC Kauno departamento Prienų skyriaus vedėjas Almiras Skiauteris mano, kad užsitęsusią Ivoniškių kapinių plėtros kampaniją galima vertinti kaip nesusikalbėjimą tarp suinteresuotų asmenų. Anot vedėjo, paskutinio detalaus plano varianto projektuotojai nepristatė suderinimui, todėl kalbėti apie priimtus sprendimus jis negali. A. Skiauterio manymu, jei projekte bus viska atlikta pagal reikalavimus, problemų dėl suderinimo tikrai nebus.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, išgirdęs klausimą apie sumažintus Ivoniškių kapinių plėtros planus, atsakė, jog jam situacija žinoma, bet kol kas planų ieškoti šalia Prienų laisvos teritorijos naujų kapinių įrengimui nėra. Anot rajono vadovo, plėtra visada ekonomiškai priimtinesnė. „2,5 ha. Tai nemažas plotas, be to, bus įrengtas kolumbariumas bei koreguojama kapinių teritorijos infrastruktūra, kuri leis padidinti laidojimo plotus“, ˗ teigė meras.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti