Išgirsti knygą

DSC_1033

Balandžio 7 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis skaitymo įgūdžių lavinimo užsiėmimas „Išgirsti knygą“. Jame dalyvavo grupė Birštono gimnazijos 6 kl. mokinių ir jų mokytoja – gimnazijos specialioji pedagogė-logopedė Nomeda Kopcikienė. Į biblioteką mokiniai atvyko sužinoti, kaip būtų galima skaitymo procesą padaryti lengvesnį, įdomesnį. Kaip tam panaudoti kompiuterį, planšetinį kompiuterį ar mobilųjį telefoną, kurį visada su savimi nešiojasi dažnas, todėl ir skaityti būtų galima bet kada – ilsintis gamtoje, važiuojant autobusu ar tiesiog tada, kai neturi ką veikti, o veikti vis tiek kažką reikia.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia supažindino mokinius su skaitmenine biblioteka „Literatūros kūriniai 5–8 kl.“ ir jos teikiamomis galimybėmis parsisiųsti ne tik skaitomo literatūros kūrinio tekstą, bet ir klausytis įgarsintą, taip palengvinant sau skaitymo procesą bei tobulinant skaitymo ir teksto suvokimo įgūdžius, ypatingai tuo atveju, jeigu išgirstas tekstas suvokiamas geriau, negu tik perskaitytas.

Skaitmeninės bibliotekos galimybes mokiniai išbandė skaitydami ir tuo pačiu metu per ausines klausydami ištrauką iš Gendručio Markūno knygos „Vasara su Katšuniu“. Išklausę ją, mokiniai atliko grupinius darbus, kurie padėjo jiems prisiminti tekstą ir geriau jį suvokti.

Edukacinis skaitymo įgūdžių užsiėmimas „Išgirsti knygą“ vyko įgyvendinant kultūros edukacijos projektą „Draugų ratas kiTOKS: pažink–priimk–dalinkis! Didžiuokis tuo, kas esi!“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Taip pat skaitykite