Ir vėl tas mokyklų naikinimo virusas…

Rajono savivaldybės Taryboje

Kovo 29 d. vykusiame rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 38 klausimai. Deja, opozicijos paruošto papildomo klausimo dėl mokyklų tinklo pertvarkos priimto sprendimo koregavimo valdantieji savo balsais neleido įtraukti į dienotvarkę. Pirmu buvo svarstomas papildomas klausimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Palionio atleidimo iš pareigų. Slaptu balsavimu Taryba priėmė sprendimą atleisti K. Palionį iš pareigų. Už šį sprendimą balsavo 14 Tarybos narių, 3 susilaikė, 7 (opozicija) nedalyvavo balsavime.

Taryba 17 balsų pritarė administracijos direktoriaus A. Marcinkevičiaus ataskaitai. Pranešėjui klausimų turėjo tik opozicijos atstovai. Direktorius, atsakydamas į klausimą dėl vėluojančių aplinkosauginių projektų Balbieriškyje ir Išlauže, patvirtino, kad projektai vėluoja dėl vykdytojo UAB „Skirnuva“ kaltės, bei pridūrė, jog administracijos specialistai atliko visus reikalingus veiksmus šioje situacijoje. Anot A. Marcinkevičiaus, jei „Skirnuva“ bankrutuos, bus priimti sprendimai, užtikrisiantys projektų užbaigimą. A. Marcinkevičius negalėjo atsakyti į Tarybos narės R. Zablackienės paklausimą, kiek lėšų reikės mokyklų tinklo pertvarkai įgyvendinti.

Tarybos nariai pritarė Kontrolės ir audito tarnybos 2011 m. ataskaitai.

Svarstant klausimą dėl prognozuojamų leistinų pirmų klasių komplektų, vėl įsiplieskė diskusijos. Nors Švietimo skyriaus vedėjas pristatė sprendimo projektą, pagal kurį planuojama, jog į pirmas klases Prienuose bus priimti 126 vaikai (82 – į atnaujintą „Ąžuolą“ ir 44 į „Revuoną“), valdančiųjų dauguma 14 balsų neleido formuoti šešių pirmų klasių ir patvirtino prognozę tik penkiems komplektams. Tokio sprendimo iniciatoriumi buvo „teistvarkis“ Vytautas Kamblevičius, teigęs, jog anksčiau buvo priimtas toks sprendimas. O sprendimo priėmimo logika tokia, lyg valdantieji bijotų prarasti veto teisę, o mokyklų naikinimo virusas, atrodo, deformavosi į politinę ekstazę: kuo mažiau, tuo geriau.

Taryba priėmė sprendimą imti 1184,3 tūkst. Lt paskolą investiciniams projektams finansuoti (sporto arenai, Stakliškių PSPC katilinei, Veiverių meno mokyklai, tradicinių amatų centro plėtrai, J. Marcinkevičiaus bibliotekai). Taip pat Taryba neprieštaravo, kad būtų paimta 700 000 Lt paskola iš Lietuvos Respublikos biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms.

Taryba įpareigojo Prienų KKSC vadovą V. Vaitiekūną parengti ir pasirašyti panaudos sutartį su krepšinio klubu „Prienai“ dėl 15 m² patalpų naujoje sporto arenoje nuomos.

Po gan audringos politinės diskusijos bei aštrių Tarybos narių replikų vienas kito atžvilgiu buvo duotas sutikimas reorganizuoti Klebiškio, Kunigiškių, „Nemuno“, Jaunimo ir Specialiąją mokyklas. Deja, ir šiame posėdyje, norėdami pagrįsti savo pozicijas dėl mokyklų tinklo pertvarkos, Tarybos nariai dažniausiai kalbėjo apie ekonominius paskaičiavimus, nors tame pačiame posėdyje administracijos direktorius, atsakydamas opozicijos lyderei R. Zablackienei, aiškiai pasakė, jog tokių skaičiavimų pateikti negali. Taigi keistai atrodo situacija, kai sprendimas priimamas ekonominiu pagrindu, bet pateikti skaičiavimų niekas negali. Ir ar neprimena tokie sprendimai katės pirkimą maiše?

Taip pat skaitykite

7 komentarai

  1. Linksmuolė

    Dėl netikusio mokyklų reorganizavimo kaltininkas rastas ir atleistas ( greitai dirbs kokioje nors įstaigoje) , administracijos direktoriaus ataskaita puiki , kam tų šešių pirmųjų klasių? užteks penkių , daugiau bus Birštono gimnazijoje. Paskola paimta. Laukime tęsinio

  2. mimi

    Kodėl naglumas.?Jei turi įstatyminę teisę prašyti, tai ir prašo. Tmasta, savo ruožtu, turi teisę pasirinkti kur tuos 2 procentus pervesi. Gali vaiko mokyklai, gali gimtąjai partijai.