•  

     

     

     

Internetinės svetainės kūrimas: paprastai ir greitai

XXI a. ne veltui yra vadinamas skaitmeniniu amžiumi. Tradiciniai informacijos dalinimosi bei tarpusavio komunikacijos būdai tampa mažiau efektyviais, o tuo tarpu interneto kultūros įtaka auga vis sparčiau. Remiantis statistikos pateiktais duomenimis, panašu, jog artimiausiu metu ši tendencija tikrai nesikeis. Vis daugiau žmonių pradeda naudotis interneto teikiamomis galimybėmis, kurios ne tik visapusiškai palengvina kasdienį gyvenimą, tačiau taip pat ir leidžia galvoti apie internetinio verslo plėtrą.

Ne paslaptis, jog asmeninės interneto svetainės turėjimas leidžia tapti plačiai matomu, tačiau daugelis į tokią galimybę vis dar žvelgia pro pirštus. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog internetinių svetainių kūrimas reikalauja specifinių programavimo ar dizaino žinių, tačiau pastaruoju metu sparčiai populiarėjantys svetainių kūrimo įrankiai šį procesą paverčia kur kas paprastesniu. Nors internetinių svetainių kūrimo platformų yra begalė, pačiomis populiariausiomis yra laikomos vos kelios. Puikus pavyzdys – Zyro. Svetainės kūrimas su Zyro yra paremtas paprastumu, leidžiančiu galutiniu rezultatu mėgautis itin greitai.

Svetainių kūrimo procesas

Internetinių svetainių kūrimo procesas

Skirtingi internetinių svetainių kūrimo būdai

Metodų, leidžiančių sukurti internetinę svetainę šiandien yra daugybė, o kiekvienas jų pasižymi savais privalumais bei trūkumais. Nepaisant to, kokį metodą yra planuojama pasirinkti, dalis pačio svetainių kūrimo proceso prasideda dar prieš pradedant įgyvendinti techninę dalį. Tai reiškia, jog dažniausiai kiekvienos internetinės svetainės kūrimas yra pradedamas nuo idėjos, bendro suvokimo apie būsimos svetainės funkcionalumą ar net patį jos pateikimą.

Internetinių svetainių kūrimo platformos

Ne paslaptis, jog internetinių svetainių kūrimo procesas susidaro ne tik tinkamo dizaino parinkimo, tačiau taip pat daugybės kitų elementų, tokių kaip domenas ar hostingas. Visi šie elementai yra būtini bet kokios internetinės svetainės egzistavimui. Šiandien internetinių svetainių kūrimo platformos suteikia galimybę visus šiuos etapus įgyvendinti vienoje vietoje, o tai – bene didžiausias jų privalumas. Milžinišką įtaką tokiam internetinių svetainių kūrimo platformų populiarumui taip pat daro ir tai, jog patį kūrimo procesą gali įgyvendinti ir tie asmenys, kurie iki šiol su internetinių svetainių kūrimo procesu neturėjo visiškai nieko bendro. Tai reiškia, jog tai nereikalauja specifinių programavimo ar kitokio pobūdžio žinių. Žinoma, nepaisant visų šių privalumų, internetinių svetainių kūrimo platformos ne visuomet yra laikomos pačiu geriausiu pasirinkimu.

Svetainių kūrimas su WordPress

Šiandien internete yra daugiau kaip 64 milijonai internetinių svetainių, sukurtų naudojant WordPress. Galima drąsiai teigti, jog dar 2003 metais pasirodęs WordPress sukėlė tikrų tikriausią perversmą visoje internetinių svetainių kūrimo rinkoje. WordPress – turinio valdymo sistema (CMS), kuri buvo sukurta tinklaraštinių svetainių valdymui. Šiandien šioje platformoje egzistuoja daugybė skirtingų įskiepių, kurie leidžia kurti ne tik tinklaraščius, tačiau taip pat ir elektronines parduotuves ar dar kitokio pobūdžio svetaines. Pagrindinė priežastis, kodėl WordPress yra toks populiarus – kaina. Ne paslaptis, jog būtent šis svetainių kūrimo būdas yra visiškai nemokamas, o būtent tai ir vilioja milijonus žmonių visame pasaulyje. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog dauguma WordPress įskiepių yra mokami, todėl norint sukurti specifinę internetinę svetainę, gali tekti pakloti nemenkas sumas pinigų.

Svetainių kūrimas jas programuojant

Bene brangiausias, tačiau tuo pat metu ir lanksčiausias svetainių kūrimo būdas – programavimas. Žinoma, nors šis metodas ir pasižymi neįtikėtinu lankstumu, nereikėtų pamiršti, jog jis taip pat reikalauja ir milžiniško žinių bei patirties bagažo. Dauguma žmonių internetinių svetainių programavimą dažniausiai patiki reikamą kompetenciją turintiems specialistams, todėl šioje situacijoje labai svarbi skaidri komunikacija, tarpusavio supratimas bei pasitikėjimas. įprastai tokį internetinių svetainių būdą renkasi įvairios įmonės bei verslai, kurių specifiniai poreikiai yra pagrįsti tam tikru nišiniu verslo modeliu ar veiklos sritimi, reikalaujančia specializuoto funkcionalumo. Vis dėlto atsižvelgus į šio galimas svetainių programavimo kainas, galima drąsiai teigti, jog toks internetinių svetainių kūrimo būdas gali būti sunkiai įkandamas asmenims, kurie savo kelionę po internetą dar tik pradeda.

sukurti internetinę svetainę paprasta

Sukurti internetinę svetainę yra paprasta

Populiariausias, patogiausias ir greičiausias būdas sukurti internetinę svetainę – internetinių svetainių kūrimo platformos.

Internetinių svetainių kūrimo platformas renkasi vis daugiau žmonių. Šis būdas vilioja žmones savo paprastumu, sąlyginai mažomis kainomis bei galimybe galutinį rezultatą pasiekti itin greitai. Nors egzistuoja kur kas lankstesnių internetinių svetainių kūrimo metodų, internetinių svetainių kūrimo platformos suteikia viską, ko reikia didžiajai daugumai visų, galvojančių apie asmeninės internetinės svetainės turėjimą. Trumpiau tariant, daugeliui žmonių specifinis bei sudėtingas internetinių svetainių funkcionalumas elementariai nėra reikalingas. Būtent tai ir lemia žmonių pasirinkimą naudotis internetinių svetainių kūrimo platformomis.

Dizainas taip pat dažnai tampa faktoriumi, netikėtai galinčiu tapti tikrų tikriausiu galvos skausmu. Suteikti internetinei svetainei tinkamą dizainą gali būti be galo sunku. Tai neretai tampa pagrindine priežastimi, lemiančia žmonių kreipimąsi į profesionalius dizainerius. Pastarųjų paslaugos dažnai yra gana brangios, todėl tai dažnai tampa gana didele investicija. Tuo tarpu internetinių svetainių kūrimo platformos leidžia rinktis iš begalės skirtingų dizaino šablonų, kuriuos galima pritaikyti vos keliais mygtukų paspaudimais. Šie šablonai taip pat padeda matyti, kaip svetainė atrodys pasibaigus jos kūrimo procesui.

Patogu ir tai, jog internetinių svetainių kūrimo platformos leidžia visus internetinės svetainės kūrimo etapus atlikti vienoje vietoje. Tai reiškia, jog tiek domeno įregistravimas, tiek ir hostingo paslaugos užsakymas gali būti atliekamas tame pačiame puslapyje. Lyginant su kitais internetinių svetainių kūrimo būdais, tai leidžia sutaupyti laiko. Žinoma, hostingo ir domeno įregistravimo paslaugas teikia daugybė bendrovių, tačiau akivaizdu, jog visų šių etapų būvimas vienoje vietoje yra akivaizdžiai traktuojamas kaip pridėtinė vertė.

Apibendrinimas

Kiekvienas žmogus, galvojantis apie internetinių svetainių kūrimą gali rinktis jam tinkamiausią bei priimtiniausią kūrimo metodą. Konkretų jų pasirinkimą gali lemti daugybė įvairiausių niuansų. Vis dėlto visais metodais galima pasiekti panašių rezultatų, tačiau pats kūrimo procesas skiriasi akivaizdžiai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti