Ilgaamžis, kaip ąžuolas

Rodos, tik vakar šventėme Skriaudžių ansamblio „Kanklės“ šimtmetį, o štai jau penkeri metai virš šimto atsirideno. Ar tai daug? Pakankamai, kad tokio lygio kolektyvas subręstų, sutvirtėtų ir taptų vieningas it šeima. Kaip sakoma, einant pirmyn, kartais norisi atsigręžti ir pasižiūrėti, koks atstumas nueitas, kiek dainų sudainuota, kokie pasiekimai ir, svarbiausia, istorija, kuri neatsiejama ir, kaskart verčiant ansamblio gyvavimo puslapius, prisimenami tie, kurie išėjo Anapilin, palikę dalelytę istorijos ateities kartoms ir mums, tikintiems, kad kol nors vienos kanklės Skriaudžiuose gros, „Kanklių“ ansamblis gyvuos, tačiau kaip matome, kanklės groja, o ansamblio dvasia, ansambliečiai nė nemano nustoti groti ir dainuoti. Juk prieš 105 metus pasėta Prano Puskunigio ąžuolo stiprybės sėkla, kai nuskambėjo „Kanklių“ pirmieji akordai, davė vaisių ne tik Skriaudžiuose, bet ir Lietuvoje bei už jos ribų.

Ir štai praėjusį sekmadienį Skriaudžiai atgijo, nes į laisvalaikio salę rinkosi svečiai, patys ansambliečiai ir skriaudiečiai. Ir tai buvo ne eilinė diena, o ansamblio „Kanklės“ šventinis koncertas.

Kaip ir dera senbuviams, „Kanklių“ (vad. Edmundas Gumuliauskas) koncertas prasidėjo dainomis, kurios kažkada skambėjo kiekvienoje troboje, vakaruškose, nuėmus derlių. Žodžiams pritarė suvirpintos kanklių stygos, primindamos, kad niekas nepamiršo ne tik dainų, bet ir ansamblio įkūrėjo ir kanklių meistro. Jų vardai perduodami iš kartos į kartą, o tai labai maloni ir jaudinanti žinia ne tik mums, atvykusiems, bet ir vietiniams.

Ansamblio senbuvius pakeitė gausus „Kankliukų“ ansamblio būrys su vadove Vilma Pučkiene priešakyje. Jaunimėlis kad užgrojo, uždainavo, o dar ir keletą šokių sušoko. Džiugu senbuviams – jie žino, kad auga nauja karta, niekuo neprastesnė. Tačiau susirinkusiųjų laukė ir staigmena – ansamblio „Kanklės“ ir Marijampolės kamerinio choro „Suvalkija“ (vad. Virginija Junevičienė) bendras projektas. Scena tarsi atgijo, ir tai buvo puikus pasveikinimas ne žilabarzdžiui, bet atjaunėjusiam ansambliui „Kanklės“. Po koncerto Virginija J. papasakojo, jog ansamblis „Kanklės“ žinomas seniai, o išvykos į Lenkiją su bendra koncertine programa metu tapo akivaizdu, kokie vieningi ir draugiški yra skriaudiečiai, kokie jie nuostabūs žmonės. Neabejotina, kad bendras koncertinis projektas pakylės ne tik kamerinį ansamblį „Suvalkija“, bet ir „Kankles“ keliais laipteliais aukštyn.

O ir Prienų rajono savivaldybės mero bei administracijos darbuotojų atvykimas ir pasveikinimas bylojo, kad tokio amžiaus ansamblis vertas išskirtinės pagarbos.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti