• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

   

   

   

Gyventojų apklausa dėl Ašmintos seniūnijos likimo atidėta

savivaldybe

Trylika rajono savivaldybės Tarybos narių spalio 31 d. posėdyje pasiūlė svarstyti klausimą dėl keturių seniūnijų gyventojų apklausos, kad išsiaiškintų, ar jie pritaria seniūnijų ribų keitimui. Tiksliau, ar gyventojai pritars valdančiųjų idėjai panaikinti Ašmintos seniūniją, o jos teritoriją perskirstyti Prienų miesto, Pakuonio ir Išlaužo seniūnijoms.

Ašmintos seniūnijos bendruomenės iškart sureagavo į rajono valdžios sumanymą ir kreipėsi į iniciatyvinę Tarybos narių grupę, kad būtų paaiškinta, kodėl „klausimas teikiamas Tarybai skubos tvarka, neinformavus gyventojų, nepateikus ekonominio pagrįstumo, apklausos vykdymo metodikos, neįrodžius naudos“, o Tarybos pirmininkui Vytui Bujanauskui įteikė prašymą nesvarstyti šio klausimo spalio 31 d. posėdyje.

Išbraukti klausimą iš Tarybos posėdžio dienotvarkės pasiūlė ir Loreta Jakinevičienė, argumentuodama, jog siūlomas sprendimas neatneš laukiamos ekonominės naudos, o ir šio sumanymo iniciatoriai yra Tarybos nariai, o ne gyventojai.

Posėdžiui pirmininkavęs meras V. Bujanauskas pasiūlė Tarybos nariams išbraukti šį klausimą iš dienotvarkės, siūlymui buvo pritarta.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, po pasklidusių kalbų apie galimą Ašmintos seniūnijos panaikinimą, kai kurie ūkininkai teigė, jog, jei toks sprendimas bus priimtas, jie perkels savo veiklą į kitus rajonus.

Mero pavaduotojas Egidijus Visockas, po posėdžio paklaustas, kodėl tie Tarybos nariai, tame tarpe ir jis, kurie inicijavo klausimo apie gyventojų apklausą įtraukimą į posėdžio dienotvarkę, taip pat aktyviai prabalsavo už jo išbraukimą, pasakė, jog Tarybos nariams buvo pateikta ne visiškai teisinga informacija apie Ašmintos seniūnijos gyventojų nuotaikas šiuo klausimu.

Anot mero pavaduotojo, klausimas dėl seniūnijų skaičiaus sumažinimo – viena iš galimybių sumažinti savivaldybės biudžeto išlaidas. E. Visocko teigimu, koks bus priimtas sprendimas šiuo klausimu, priklausys nuo pačių gyventojų apsisprendimo, visų pliusų ir minusų įvertinimo bei ekonominio paskaičiavimo.

Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas padidinti bazinį-mėnesinį algos koeficientą iki 31 Veiverių T. Žilinsko gimnazijos direktorei A. Raibužienei. Tiesa, Taryba nutarė neskirti minėtos gimnazijos vadovei papildomai 10 % priedą.

Tarybos nariai pritarė administracijos siūlymui perskirstyti papildomai gautus apie 280 000 litų iš Kelių direkcijos ir sutaupytas lėšas pagal seniūnijų poreikius.

Posėdžio pabaigoje Tarybos narys Jonas Vilionis klausė, ar yra žinių apie prokuratūros tyrimą dėl galimų pažeidimų renovuojant Jiezno gimnazijos pastatą. Teisės ir personalo skyriaus vedėja Vytautė Draugelytė informavo, jog prokuratūra vis dar vykdo ikiteisminį tyrimą ir šiuo metu dirbama su ekspertais.

V. Draugelytė taip pat pateikė informaciją, jog šios gimnazijos direktoriui Povilui Veteriui administracijos direktorius skyrė nuobaudą – pastabą (spalio 21 d.) už netinkamą pareigų atlikimą.

Taryboje pasisakė Balbieriškio seniūnijos gyventoja Albina Ručienė, kurios manymu, visuomenės poreikiams paimta valstybės žemė netinkamai prižiūrima, nenustatytos ribos ir yra įtarimų, jog ji jau gali būti perrašyta kitų asmenų nuosavybėn.

Vacys Staknys

 

Taip pat skaitykite

6 komentarai

 1. ašmintiškė

  Ašmintos seniūnijoje ne vien tik susisiekimo klausimas yra. Beje, Prienų maršrutiniai autobusai yra Kautros, o jie viską skaičiuoja! Jei žiemą visus alei vieno kelius ir žvyrkelius, o taip pat ir Bagrėno kalną barstys druska ir smėliu taip pat nuoširdžiai ir dažnai kaip ir Prienų miesto gatves, o vasarą pakeles šienaus daugiau kaip du kartus, tai tik džiaugsmas bus :) ir čia ne gyventojai turi pamąstyti – valdžia turi ekonomiškai paskaičiuoti ir viską pasverti – ar sutaupytų lėšų užteks visų privalomų funkcijų vykdymui.
  o iš viso yra 10 seniūnijų – tai ar čia tik vieną ašmintą reformuoti reikia?

  Atsakyti
 2. Smalsuolis

  ,,Prokuratūra vis dar vykdo tyrimą ir šiuo metu dirbama su ekspertais „‘- o paskui staiga išgirsim: ,,Suėjus senaties terminui tyrimas nutraukiamas“. Ar ne taip pas mus būna, ponai suinteresuotieji?

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti