Gyvenimas bando grįžti į įprastą ritmą. Karantinas švelnėja, bet žmonės neskuba išlaidauti

Gelbėkit vaikus

IMGP1054

 Vidmantas Venclovas

Du mėnesiai karantino išderino mūsų visų gyvenimą. Ypač nukentėjo ekonominiai ryšiai, žmonės turėjo panaudoti savo santaupas ne kelionėms ar pramogoms, o maistui. Karantino švelnėjimas leido žmonėms išeiti iš namų. Bet sakyti, jog viskas grįžo į įprastą tvarką, neišeina. Taip, žmonių gatvėse daugiau, bet ritmas vis dar sulėtėjęs.

Nors mieste jau matom vaikščiojančius be apsauginių kaukių, bet turguose, prekybos centruose jos tapo neatsiejama žmogaus garderobo dalimi. Gal ir gerai. Prie turgaus laukdamas ateinančios mylimos moters, išgirdau pokalbį tarp dviejų moteriškių. Jos kalbėjo ne apie šiandieną, o apie ateitį. Jų manymu, poliklinikose ir ligoninėse turi būti ir po karantino reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes, kad apsaugotume save ir kitus nuo įvairių infekcijų.

Pamąsčiau, kad tai tikrai logiškas pasiūlymas.

O dabar šiek tiek informacijos apie kornaviruso situaciją šalyje ir mūsų krašte. Turima informacija rodo, kad Birštono ir Prienų rajono savivaldybės išlaiko stabilumą ir šiandien nėra koronaviruso infekcija sergančių gyventojų. Ir tai didžiulis atsakingų žmonių indėlis. Prienų rajone nemažai slaugos ir globos institucijų. Ir tų įstaigų administracijos vertos padėkų, kad sugeba išlaikyti „švariais“ darbuotojus ir pacientus.

Šalyje per penktadienį ir šeštadienį užfiksuota 18 naujų susirgimo koronavirusu atvejų. Ir bendras susirgusiųjų skaičius padidėjo iki 1541. Tiesa, dabar sergančiųjų koronavirusu sumažėjo iki 482, pasveikusiųjų padidėjo iki 997 asmenų. Atnaujinti skrydžiai veikia ir izoliacijoje esančių žmonių skaičius. Jie šiek tiek didėja. Per šeštadienį saviizoliavosi 22 asmenys ir bendras skaičius padidėjo iki 294. Per penktadienį-šeštadienį Kauno klinikų laboratorijoje buvo ištirta 2730 ėminių ir užfiksuoti 4 teigiami testų rezultatai.

Šeštadienį apie 19 val. turėjau susitikimą Birštone. Tikėjausi, nors oras nelabai palankus pasivaikščiojimams, pamatyti daugiau kurorto gamta besidžiaugiančių žmonių. Jų buvo nedaug. Matyt, taip ir bus, kol savo veiklos nepradės didžiosios Birštono sanatorijos.

Užtat Prienuose gyventojai mielai aplanko įrengtas naujas miesto erdves.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti