„Guosta“ sunkiai, bet įveikė svečius iš Radviliškio ir pratęsė kovą dėl bronzos

_IGP5644

Balandžio 28 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai žaidė antrąsias RKL „B“ diviziono mažojo finalo serijos iki dviejų pergalių rungtynes su Radviliškio komanda. Primename, jo pirmosiose serijos rungtynėse „Guosta“ pralaimėjo, todėl šis mačas buvo labai svarbus, jei komanda norėjo dar pakovoti dėl bronzos apdovanojimų. Deja, rungtynės prasidėjo nelabai linksma gaida, ir Stakliškių krepšininkai po pirmojo kėlinio turėjo 9 taškų deficitą (9:18). Sunkiai klostėsi ir antrasis kėlinys, kuriame jau galima buvo pastebėti pirmuosius „Guostos“ komandos atsigavimo daigus. Tiesa, į didžiąją pertrauką Stakliškių komanda išėjo su minusiniu 7 taškų balansu (28:35). Tik antroje rungtynių pusėje „Guostos“ vyrai pagerino gynybą ir varžovai pradėjo nepataikyti. Trečiajame kėlinyje Radviliškio komanda pelnė tik 7 taškus ir aikštelės šeimininkai išnaudojo šią situaciją, persverdami rezultatą savo naudai (46:42). Nebuvo lengvas ir ketvirtasis ketvirtis. Kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (54:54), bet „Guostos“ vyrai neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir išlygino serijos rezultatą (67:59).

RKL „B“ divizionas „Guosta“ – „Radviliškis ŠSPC“  67:59 (9:18, 19:17, 18:7, 21:17)

Komandos lyderis buvo  Renaldas Simanavičius, kurio sąskaitoje 20 taškų. Šiose rungtynėse atsigavo Arturs Pelšs. Įžaidėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Su piršto trauma žaidęs Vytautas Vaikšnis kaip liūtas kovojo po krepšiais (15) ir sėkmingai atakavo varžovų krepšį (10). Tadas Padegimas į komandos pergalės krepšelį įnešė 12 taškų.

Bronzos apdovanojimų likimas spręsis Radviliškyje.

Rungtynės prasidėjo netaikliais abiejų komandų metimais. Pirmuosius taškus pelnė Dovydas Šemeklis (3:0), bet varžovai atsakė dviem taikliais dvitaškiais (3:4). Arturs Pelšs išvedė „Guostą“ į priekį (5:4), bet svečių tritaškis sugadino aikštelės šeimininkams nuotaiką (5:7). Arturs Pelšs išlygino rezultatą (7:7), bet Radviliškio vyrai spurtavo 11:0 ir likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. pirmavo rezultatu 7:18. Kėlinio pabaigoje Tadas Padegimas sušvelnino atsilikimą iki 9 taškų (9:18).

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (9:20). Arturs Pelšs ir Tado Padegimo tritaškiai grąžino „Guostą“ į žaidimą (15:20), o Vytauto Vaikšnio baudos metimai ir Edgaro Rupeikos dvitaškis sumažino skirtumą iki vieno taško (19:20).Deja, pakeisti rungtynių eigą aikštelės šeimininkams nepavyko. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. svečiai pirmavo 6 taškais (21:27). Renaldas Simanavičius pelnė pirmąjį savo tritaškį ir komandas skyrė 3 taškai (26:29). Bet persilaužimas vėl neįvyko, ir Radviliškio krepšininkai padidino skirtumą iki 7 taškų (28:35). Tadas Padegimas gavo dvi progas sumažinti atsilikimą, bet du baudos metimai ir tritaškis skriejo pro šalį.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje „Guostos“ komanda pajautė žaidimo ritmą ir varžovų persvara pradėjo tirpti. Spurto iniciatoriumi tapo Vytautas Vaikšnis. Jo pelnyti septyni taškai, Edgaro Rupeikos dvitaškis ir Renaldo Simanavičiaus tolima bomba leido aikštelės šeimininkams įgyti 4 taškų persvarą (39:35). Dar vienas Renaldo Simanavičiaus tritaškis ir „Guostos“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų (42:35). Radviliškio komandos treneris sunerimo ir paėmė minutės pertraukėlę. Po jos svečiai truktelėjo ir panaikino taškų deficitą (42:42). Visgi, Stakliškių komandos vyrai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po trijų kėlinių turėjo 4 taškų pranašumą (46:42).

Ketvirtajame kėlinyje Karolio Abramavičiaus auklėtiniai išlaikė iniciatyvą savo rankose, nors kėlinio viduryje dar kartą leido svečiams išlyginti rezultatą (54:54). Antrosios pusės spurtą pradėjo Arturs Pelšs, kuris perėmė kamuolį ir pelnė du taškus (56:54). Tadas Padegimas padidino persvarą iki penkių taškų (59:54). Radviliškio krepšininkai sumažino skirtumą iki 3 taškų (59:56), bet „Guostos“ sustabdyti jau nesugebėjo. Vytautas Vaikšnis ramiai sumetė baudos metimus, o varžovų pralaimėjimą įtvirtino Renaldas Simanavičius (67:59).