„Guosta“ po dviejų pratęsimų krito Kėdainiuose

Arturs Pelšs į Kėdainių komandos krepšį įmetė 31 tašką

Balandžio 18 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai po dviejų pratęsimų trečiosiose RKL „B“ diviziono atkrintamųjų pusfinalio išvykos rungtynėse turėjo pripažinti Kėdainių „SC-Nevėžis“ komandos pranašumą (94:91) ir antrus metus iš eilės kovos dėl bronzos apdovanojimų, nors finalas buvo taip arti. Primename, jog pusfinalio seriją, žaisdami svečiuose, „Guostos“ krepšininkai pradėjo pergale, bet nesugebėjo laimėti mačo savo aikštėje ir finalo likimas sprendėsi Kėdainiuose.

Labai prastai pradėję rungtynes (10:0), Stakliškių komandos vyrai po trijų iš eilės pelnytų tritaškių sumažino skirtumą iki vieno taško (10:9), bet leido varžovams atitrūkti (15:9). Dar du Arturs Pelšs tolimi metimai priartino „Guostą“ prie varžovų vieno dvitaškio atstumu (19:17). Išlyginti rezultatą kėlinio pabaigoje galėjo Dovydas Šemeklis, bet jis pataikė tik vieną baudą (19:18).

Antrajame kėlinyje Stakliškių krepšininkai keletą kartų buvo persvėrę rezultatą savo naudai (21:23, 25:32). Deja, 7 taškų pranašumas buvo išbarstytas ir po dviejų kėlinių vienu tašku pirmavo aikštelės šeimininkai (40:39).

Trečiojo kėlinio pradžia vėl nebuvo sėkminga ir „SC-Nevėžis“ įgijo 5 taškų persvarą (46:41). Ją pavyko sumažinti iki vieno taško (46:45) ir netgi persverti rezultatą savo naudai (51:53). Eilinį kartą prastai sužaista kėlinio pabaiga leido Kėdainių komandai po trijų kėlinių pirmauti 9 taškais (64:55).

Ketvirtajame kėlinyje „Guostos“ krepšininkams pavyko antroje kėlinio pusėje panaikinti 9 taškų deficitą (73:73). Aikštelės šeimininkai pataikė tritaškį ir buvo labai arti pergalės, bet Vytautas Vaikšnis atsakė taikliu tolimu metimu ir ištraukė pratęsimą (76:76).

Pirmajame pratęsime iniciatyva priklausė „Guostos“ krepšininkams. Jie buvo įgiję 4 taškų persvarą (76:80), bet jos neišlaikė.  Pratęsimo pabaigoje po Arturs Pelšs metimo Stakliškių komanda pirmavo 2 taškais (80:82). Deja, apsiginti nuo varžovų atakos nepavyko ir iki pirmojo pratęsimo pabaigos aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą (82:82).

Ir antrojo pratęsimo pradžioje po Tautvydo Švedo tritaškio „Guostos“ komanda pirmavo vienu tašku (84:85). Aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 5:0 (89:85) ir išlaikė trapią persvarą iki pat rungtynių pabaigos. Stakliškių komanda buvo sumažinusi skirtumą iki vieno taško (89:88, 90:89), bet nugalėti varžovų nesugebėjo.

„Guostai“ 31 tašką pelnė Arturs Pelšs, 21 – Edgaras Rupeika (12 atkovotų kamuolių), 18 – Dovydas Šemeklis, 13 – Renaldas Simanavičius.

Stakliškių komandai negalėjo padėti Tadas Padegimas.