•  

     

     

     

Greitaeigis Tarybos posėdis – su padidėjusia išmoka Tarybos nariams

prienai11Birželio 26 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 22 nariai, kurie apsvarstė 16 klausimų.

Pirmiausiai buvo imtasi darbo reglamento pakeitimo ir priimta nuostata, jog Tarybos nariams kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms padengti bus skiriama 60% minimalaus darbo užmokesčio dydžio išmoka. Tai reiškia, jog kiekvieną mėnesį, pristačius dokumentus, bus galima gauti maksimalią ne 400 Lt išmoką, kaip iki šiol, o jau 600 Lt. Paprastai tariant, jei Tarybos narys per mėnesį turėjo išlaidų, susijusių su jo veikla Taryboje, tai nuo liepos 1 d. jas galės kompensuoti iki 600 Lt.
Už reglamento pakeitimą balsavo 16 Tarybos narių, nors opozicija siūlė nedidinti maksimalių išlaidų ribų, nes biudžetas ir taip praskolintas. Antanas Gustaitis replikavo, jog opozicija gali atsisakyti padidėjusios dalies.

Taryba patvirtino naujos redakcijos tarnybinių automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo viešosiose ir biudžetinėse įstaigose taisykles.
Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė pasiteiravo, kokioje bendrovėje yra draudžiami administracijai priklausantys automobiliai. Meras Vytas Bujanauskas perspėjo Tarybos narę, jog klausimai ir diskusijos turi būti susiję su svarstoma tema. Vis tik administracijos vadovas suteikė prašomą informaciją. Pasak A. Marcinkevičiaus, administracijos automobiliai apdrausti „PZU Lietuva“ draudime, nes ši bendrovė pasiūlė mažiausią kainą.

„Žiburio“ gimnazijos administracija nuo šiol galės nuomoti bendrabučio kambarius. Taryba nutarė, jog 1-3 naktys bendrabutyje kainuos 20 Lt (para) asmeniui, o nuo 4 ir daugiau parų – po 15 litų parai.

Po gana audringos diskusijos pritarta sprendimo projektui, pagal kurį kultūros įstaigų vadovams padidinami atlyginimai. Ir tai sudarys virš 200 Lt papildomų pajamų. Padidėjusiu atlyginimu nuo liepos 1 d. džiaugsis ne tik kultūros įstaigų vadovai, bet ir darbuotojai. Pasak Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjo Rimanto Šiugždinio, kiekvienas darbuotojas iš ministerijos skirtų lėšų gaus 244 litais didesnį atlyginimą.

Buvo nuspręsta, jog kultūros ir laisvalaikio centrų vadovų prašymas padidinti jų atlyginimus ir iš biudžetinių lėšų, bus svarstomas kitame posėdyje, kuris vyks rugpjūčio pabaigoje.

Tarybos nariai neprieštaravo administracijos pateiktam sprendimui dėl 70300 litų ilgalaikės paskolos paėmimo, kad būtų užtikrinti Jiezno KLC modernizavimo projekto darbai.

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus iniciatyva Taryboje buvo pakeisti Kaimo rėmimo fondo nuostatai. Nuo dabar lėšos bus skirstomos pagal poreikį ir daugiau švietėjiškiems projektams.

Šiame posėdyje trejiems metams pratęsta sutartis su „Kautra“ ir neprieštarauta sutarties pratęsimui su „Tele-2“ dėl antenos ant Prienų KLC stogo.

Tarybos nariai taip pat pritarė sprendimui skirti apie 188000 litų remonto darbams Pakuonio pagrindinėje mokykloje vaikų darželiui įrengti.

Švietimo ministerijos skirtas autobusas bus perduotas naudoti ir disponuoti patikėjimo teise Stakliškių vidurinei mokyklai.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti