• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

  LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

GMP informuoja ir aiškina

greitoji

Atsižvelgiant į tai, kad Valstybėje paskelbta ekstremali situacija, gyventojus informuojame,
kad greitosios medicinos pagalbos stotys ir personalas teikia ir toliau teiks būtinąją medicinos pagalbą, nepaisant koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės. Kiekvieną dieną sulaukiame tūkstančių skambučių su įvairiausios pagalbos prašymais.

Visais atvejais stengiamės padėti.
Norime trumpai priminti, kas yra būtinoji pagalba ir į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį.

Būtinoji pagalbatai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių, gresia pavojus paciento ir/ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams.
Trumpai priminame tokioms būklėms būdingus simptomus:

 1. Užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje, neretai plintantis į kairę ranką, nugarą ir/ar apatinį žandikaulį.
 2. Staigus veido, rankos ir/ar kojos nutirpimas arba nusilpimas (ypač vienoje kūno pusėje)
 3. Staiga atsiradęs labai stiprus bet kurios kūno dalies skausmas
 4. Nekontroliuojamas kraujavimas
 5. Ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas
 6. Ketinimas žudytis
 7. Sąmonės sutrikimas/staiga pasikeitęs elgesys
 8. Užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas
 9. Atsitiktinis arba tyčinis apsinuodijimas vaistais ar kitomis medžiagomis
 10. Staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas
 11. Staiga atsiradę regėjimo sutrikimai
 12. Sunki trauma (traumai priskiriami cheminiai ar terminiai nudegimai ar nušalimai)

Jei yra šie simptomai, skambinkite mums telefonu 033 arba 112.

Jei šių simptomų nėra, siekiant užkirsti kelią tolesniam koronaviruso plitimui, norime informuoti, jog saugant mūsų ir jūsų sveikatą į kvietimus, akivaizdžiai neatitinkančius būtinosios medicinos pagalbos kriterijų, nevyksime.

Tuo pačiu užtikriname jus, jog  konsultuosime telefonu arba nukreipsim jus susisiekti su gydytoju pasikonsultuoti  nuotoliniu būdu.

Epidemijos laikotarpiu dispečerinės klausimynas praplėstas.
Klausiame ar kontaktavote su KORONAVIRUSINE infekcija sergančiu, ar esate neseniai grįžęs iš užsienio, jei yra galimybės ir paciento būklė leidžia,  prašome pasimatuoti temperatūrą iki GMP atvykimo, o dar geriau jei pasimatuosit/pamatuosit temperatūrą prieš skambindami į greitosios medicinos pagalbos dispečerinę.

Kadangi jau susiduriame su atvejais, kada norima nuslėpti kelionių į užsienį ar karščiavimo faktus prašant GMP pagalbos,  prašome jūsų būti labai atsakingais ir suvokti, jog šiame etape be galo svarbu išsaugoti medikus. Akivaizdu, jog viena didžiausių grėsmių – sergantys medikai, be kurių niekaip negali veikti šalies sveikatos sistema.

Siekiame suteikti  saugią medicinos  paslaugą Jums, norime, kad būtų saugu skubios pagalbos skyriuose laukiantiems pacientams, siekiame apsaugoti greitosios medicinos pagalbos stotyse ir ligoninėse dirbančius medikus nuo kontakto su galimai COVID-19 sergančiu tam nepasirengus.

Jūsų informacija, kurią suteikiate GMP dispečeriui, mums gyvybiškai būtina siekiant tinkamai rūšiuoti skambučius bei tinkamai pasiruošti medikams.

Norime pasakyti, jog GMP dispečerinės neregistruoja žmonių į mobiliuosius tyrimų punktus, kuriame galima išsitirti esant įtarimui dėl koronaviruso.

SKAMBINKITE  1808

jei 14 dienų laikotarpyje esate keliavęs užsienio šalyse;

ir/ar turėjote kontaktą su galimu ar patvirtintu  koronaviruso atveju ;

ir/ar yra vienas, ar keli iš šių simptomų: temperatūra 37,3,   kosulys , sloga, laužo kaulus, skauda gerklę;

karštojoje linijoje bus įvertinta galimo užsikrėtimo koronavirusu rizika, klinikiniai simptomai, nustatytas reikiamas pagalbos lygis, esant galimybei, būsite užregistruoti į mobilų tyrimo punktą.
Primename, jog  Koronavirusinės infekcijos įtarimas daugumoje atvejų – nėra kritinė būklė, tad, GMP dispečerinei nustačius, jog jus būtina vežti į ligoninę del KORONAVIRUSINĖS infekcijos įtarimo,   gali tekti palaukti GMP brigados tiek, kiek reikia laiko saugiai pasiruošti, paruošti GMP automobilį bei būtų užtikrinta, jog ligoninės pacientų srautai leis jums papulti į ligoninę per įmanomai trumpiausią laiką.

Prašome Jūsų supratingumo ir tikimės bendradarbiavimo.

Stiprūs Kartu

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti