„Gintarinių irklų” regatoje – sėkmingi R. Maščinsko, Ž. Gališanskio ir brolių Lapatiukų startai

Viktoras Arbačiauskas

Birželio 27-29 dienomis Trakuose vykusioje „Gintarinių irklų” regatoje sėkmingai pasirodė mūsų krašte išugdyti irkluotojai.

Jau tapo įprasta, jog prieniškis Rolandas Maščinskas su Sauliumi Riteriu ne tik Lietuvoje neturi sau lygių, bet ir Europoje.

Štai ir Trakuose jie buvo pirmieji ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tiesa, sekmadienį jiems rimtai „talkino“ brolių Vytauto ir Andriaus Lapatiukų duetas. Jaunieji irkluotojai tik paskutinėje 500 m atkarpoje atsiliko nuo labiau patyrusių Rolando ir Sauliaus.

Neblogai pasirodė ir buvęs Birštono SC auklėtinis Žygimantas Gališanskis, kuris vienviečių valčių klasėje laimėjo savo plaukimą, o finale nusileido tik Mindaugui Griškovui. Prieniškis Karolis Kamarauskas savo plaukime buvo trečias, o „C” finale užėmė 4 vietą.

Tiesa, A. ir V. Lapatiukai šeštadienį pergale džiaugėsi ir keturviečių valčių klasės varžybose.

Sekmadienį dar vieną apdovanojimą gavo Ž. Gališanskis, kuris su draugais užėmė antrąją vietą keturviečių valčių klasėje.

Primename, jog birželio 14 d. Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių čempionatas, kuriame Birštono SC pora Lukas Čižauskas ir Karolis Aliukonis „B” finale užėmė 3 vietą.

Vienviečių valčių klasėje prieniškis Albertas Aukštakalnis savo plaukimą laimėjo, tačiau pagrindiniame finale liko šeštas.