Gintarės Šiaulienės parodoje „ Būsenos” gali atrasti, įžvelgti, pajusti nuotaikas, minties svorį ir bendravimo potyrį

IMGP1427

Vilija Čiapaitė

Šeštadienio popietė. Šį kartą mus pakvietė Birštone gimusi kaunietė Gintarė Šiaulienė į personalinę parodą „Būsenos“.

Kai kuriuos jos darbus teko pamatyti plenero metu, tačiau magiškai patraukė pavadinimas „Būsenos“. Ir štai, prieš parodos atidarymą susitikau su menininke, kurios darbai pasiūlė jų įsiklausyti, skaityti, pajusti. Gintarė prisipažino, jog ji mėgsta pastelines spalvas, mėgsta stebėti dangaus mėlynę su skaidriais debesimis, kurie kaskart matosi vis kitaip. Gal dėl to, jos drobėse gali pamatyti tikro lietuviško dangaus žydrynės pasakojimą, kurį reikia skaityti ne tiesiogiai, o matyti nematomu teptuku nutapytą menininkės tekstą. Kiekvienas tą tekstą skaito savaip. To ir siekė menininkė, kad kiekvienas atrastų savo ir sau.

Šiltos spalvos ir drąsūs potėpiai nukelia į vaizdinius, matomus per grublėtą stiklą, kurie sujaudina, priverčia suklusti, įsisąmoninti ir suvokti spalvų derinių skaidrumą.

Veidų čia nematysi, nes, kaip juos gali įžvelgti, kai jie tarsi šydo skraistės pridengti paslaptimi ir įsiklausymu. Taigi pirmoji kurhauzo menininkų meka privertė pajusti menininkės emociją, dangaus kalbą, pasijusti skaitytoju, žiūrovu, mąstytoju.

Antroje salėje gali susimąstyti, pajusti kurtinančią tylą. O tyla taip pat kalba, tačiau ją reikia pajusti, įsisąmoninti, kad ji turi savitą braižą, savitą spalvų suderinamumą ir jų pojūtį. Būtent tyloje pajunti, kad esi ne vienas, esi bendravimo su ja kelyje.

Gintarė, paklausta, kodėl tiek mažai baltos, geltonos spalvos, atsakė, kad be galo mėgsta pastelines spalvas, tad jos ir vyrauja jos darbuose. Beje, pristatymo metu autorė pasakė, jog visa jos autorinė paroda buvo nutapyta karantino metu.

„Iš pradžių džiaugiausi, kad turiu laiko tapyti, tačiau po kiek laiko man jau reikėjo bendravimo“, – sakė Gintarė. Tad kai kuriuose darbuose gali pastebėti švelnius potėpius, o kai kuriuose drąsūs štrichai, kuriais autorė išreiškė savo būsenas, vidinį pasaulį.

Taigi paroda tikrai verta dėmesio, nes kiekvienas gali atrasti, įžvelgti, pajusti nuotaikas, minties svorį ir bendravimo potyrį, kurie taip reikalingi kiekvienam.

Taip pat skaitykite