•  

     

     

     

Gilinti žinias Trečiojo amžiaus universitete galės ir Birštono senjorai

10 Lapkričio 20 d., Birštono kurhauze įvyko iškilmingas Birštono trečiojo amžiaus universiteto visuotinis susirinkimas, tad nuo šiol gilinti žinias universitete galės ir Birštono kurorto senjorai. Į pirmąjį universiteto susirinkimą kurhauzo salėje gausiai susirinkę būsimieji Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai patvirtino, jog universitetas yra reikalingas, prasmingas, būtinas Birštonui. Trečiojo amžiaus universitetas Birštone buvo įsteigtas šių metų spalio 6 d.

Iškilmingame susitikime dalyvavo atstovai iš Lietuvos sporto universiteto, Vilniaus Gedimino  technikos universiteto, svečiai iš Vilniaus Medardo Čoboto, Marijampolės, Alytaus, Prienų Trečiojo amžiaus universitetų. Birštono savivaldybė bendradarbiauja su įvairiais universitetais, tad tikimasi, kad  dėstytojai su malonumu atvyks skaityti paskaitas senjorams aktualiomis temomis.

Birštono Trečiojo amžiaus universitetas turi daug tikslų, vienas svarbiausių – visokeriopai remti Birštono senjorų geresnę socialinę integraciją į visuomenę, galimybių realizavimą ir jų aktyvų dalyvavimą visuomenės nuomonės formavimo ir sprendimo priėmimo procesuose. Trečiojo amžiaus universitete bus organizuojamos paskaitos, konferencijos, seminarai, kursai ir susitikimai su Lietuvos bei užsienio šalių specialistais, gydytojais ir visuomenės veikėjais.

„Nuo pat pradžių palaikiau ir palaikysiu šią gražią iniciatyvą, todėl džiaugiuosi, kad nuo šiol Birštono senjorai ne tik realizuos save įvairiose meninėse veiklose, aktyviai dalyvaus kurorto renginiuose, bet ir tobulins savo žinias, gebėjimus akademinėje aplinkoje. Manau, kad Trečiojo amžiaus universitetas Birštone bus ta institucija, kuri suvienys vyresnio ir pensinio amžiaus asmenis, čia aktyvūs senjorai įgys naudingų žinių, įgyvendins jau seniai turėtas svajones bei siekius išmokti konkrečius akademinius dalykus, savo patirtimi ir žinojimu pasidalinti su kitais“, –  teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Pasak Birštono Trečiojo amžiaus universiteto direktorės Romos Urbonienės, renkantis paskaitų modulius, bus atsižvelgta į būsimų klausytojų poreikius, jų norus pagilinti konkrečias žinias, tobulėti norimose srityse. „Teigiamas trečiojo amžiaus universitetų viruso plitimas tik dar kartą parodo, kad vyresnio amžiaus žmonės yra žingeidūs, veiklūs, siekiantys žinių ir tobulėjimo. Trečiojo amžiaus universitetai – geriausi universitetai visame pasaulyje, kur nereikia bijoti sesijų, atsiskaitymų, laikyti egzaminų ir visada esi laukiamas. Reikia vieno gebėjimo – mokėti klausyti ir išgirsti. Tikiu, kad Birštono trečiojo amžiaus universitetas bus reikalingas ir gyvuos, nes mes dirbsime vieni kitiems ir savo laiką skirsime žmonėms, svajonėms, darbams ,“ – sakė R. Urbonienė.

 

Birštono savivaldybės informacija

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti