•  

     

     

     

Gėlės interjere: 5 svarbiausi pasirinkimo elementai

geles i namus Kaune

Vis labiau interjere vertinamas tikros, nenugludintos gamtos dovanos. Viena tokių – įvairios gėlės ir jų kompozicijos. Interjero dizaineriai pabrėžia itin plačias gėlių žiedų pritaikymo funkcijas. Pagrindinis klausimas – kaip savo namams parinkti tinkamas puošmenas. Specialistai atskleidžia 5 elementus, kurie lemia individualiai geriausios augalų rūšies pasirinkimą.

1. Spalvos

Erdves dekoruojantys ekspertai teigia, kad kiekvienas augalas gali tiek harmoningai papildyti derinius, tiek sukurti neeilinius akcentus. Vienas svarbiausių elementų čia – spalvos. Pavyzdžiui, jei norite tik šiek tiek pagyvinti šviesų interjerą, rinkitės keliais tonais ryškesnes gėles. Pasigedote daugiau gyvybės, akcentų? Ryškios tulpės, sodrūs gvazdikai ar bijūnai kaip mat pagerins situaciją.

Geriausia dalis ta, kad šiandien profesionalų pristatomos gėlės į namus Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose pristatomos dar tą pačią arba kitą dieną. Taigi, namus papuošti galite patogiai ir labai greitai.

2. Linijos

Tiems, kuriems patinka eksperimentuoti ir į interjerą pasigilinti kiek detaliau, verta atkreipti dėmesį į unikalias linijas. Pavyzdžiui, prabangiame klasikiniame, vintažiniame ar Art Deco stiliaus interjere gausu įmantrių linkių, smulkių detalių, raštų. Juos papildyti ar net pratęsti gali gėlių žiedlapiai – gvazdikų, bijūnų, bijūninių rožių.

Stengiatės palaikyti natūralistinį, organišką braižą? Puikiai tiks lauko gėlių teikiama laisvė, švelnumas, lengvos, neįpareigojančios linijos. Dairykitės pentinių, alstromerijų, eustomų, gubojų, ramunių, smilgų.

3. Formos

Panaši situacija ir su formomis – gėlių formos gali būti detalės, kurios užpildys trūkstamų interjero elementų vietas. Svetainėje vyrauja švarios, lengvos linijos, tačiau ant sienos kaba abstraktus, įdomių figūrų paveikslas? Skirtingus elementus apjunkite gėlių puokšte – joje turėtų atsispindėti neutralias ir sudėtingesnes formas atspindintys žiedai.

Šaunu tai, kad galėsite nuolat eksperimentuoti, ieškoti geriausių spalvų, formų derinių. Tai leis palaikyti namuose gyvybę, o jumyse – kūrėjo smalsumą.

4. Tekstūra

Dažnai renkamės gėles tik pagal patinkančias spalvas, vis dėlto, šiandien daug dėmesio sulaukia tekstūros. Interjero dizaineriai siūlo patyrinėti unikalius lapelius, lygius ir banguotus žiedlapius, švelnius ir kiek grubesnius paviršius. Tai erdvei suteikia trokštamo lengvumo arba prideda reikalingo svorio.

5. Išdėstymas erdvėje

Galiausiai, tinkamą rūšį pasirinkti padės įsivaizduojamas galutinis paveikslas. Norite vienos ekscentriškos puokštės, o galbūt labiau patinka minimalistinis gėlių šakelių išdėstymas skirtingose vazose? Pavienių žiedų kompozicijoms geriau rinktis laukų gėles, o štai akcentams – didesnius, išraiškingesnius žiedus (lelijos, rožės, protėjos, hortenzijos).

Dar keli svarbūs aspektai

Jau apsisprendėte dėl kelių galimų puokščių variantų? Individualiai geriausią pasirinkti padės dar keli aspektai. Nereikėtų pamiršti, kad augalai – gyvi sutvėrimai. Todėl įvertinkite:

  • kokios sąlygos jūsų namuose (šviesa, tiesioginė saulė, skersvėjis, temperatūra, kt.);
  • kiek laiko galite skirti kasdienei gėlių priežiūrai.

Ne paslaptis, kai kurie augalų tipai yra lepesni. Tam, kad juo išlaikytumėte kuo ilgesnį laiką, reikią įdėti daugiau pastangų, o tai reiškia ir laiko. Specialistai rekomenduoja pasidomėti specifinėmis gėlių savybėmis, o tuomet kritiškai atsakyti sau – kuriam augalui pas jus gyvuoti paprasčiau.

Populiariausios interjero įkvėpimo platformos dalinasi daug pasakančiais skaičiais – vis dažniau ieškoma natūralių, organiškų namų dekoravimo detalių. Norite išbandyti pozityvumo bei ramybės į namus įpūsiančią tendenciją? Gėlių pasirinkimas itin platus, tad savitą interjerą papildančias puokštes ras kiekvienas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti