• vasaros svente 2022 2                                            Liepos 2 d. Naujosios Ūtos seniūnijos vasaros šventė

Gamta rimtai patikrino mūsų atliekamų darbų kokybę

287636606_338943318410157_5481820262746553963_n

Jonas Kavaliauskas

Savaitės pradžioje iš dangaus krentantis vanduo ne tik pernelyg prisotino žemę, bet ir rimtai patikrino mūsų atliekamų darbų kokybę ir priimamų sprendimų tinkamumą.

Prienų rajone liūtys daugiausiai problemų sukėlė Stakliškių seniūnijoje. Pakilęs Alšios upelio vanduo ne tik privertė žmones palikti savo sodybas, bet ir išplovė dalį regioninio kelio Stakliškės-Kalviai. Faktas rodo, kad įrenginėjant kelią, nebuvo įvertintos tokių stichijų pasekmės. Vanduo nunešė kelio Stakliškės-Užuguostis kelių metrų tarpą pačiose Stakliškėse. Seniūnė Nijolė Ivanovienė teigė, jog liūtys pridarė daug žalos ir padarinių šalinimui reikia laiko ir nemažai lėšų. 

Visų seniūnijų seniūnai pripažino, jog sudaro sąrašus patirtų nuostolių. Tiesa, kitose seniūnijose situacija, nors ir nemaloni, bet ne tokia tragiška kaip Stakliškių. Liūtys parodė, jog ne visur gerai įrengtos pralaidos, nebuvo tinkamai prižiūrimi vandens rinktuvai. Pasak seniūnų, situacija sudėtinga, nes yra daug apsemtų laukų, vanduo užliejo rūsius, sugadino kelius.
Jiezno seniūnijos seniūnas Algis Bartusevičius pažymėjo, kad dėl kelių priežiūros rangovo seniūnijoje bendrovės „Remgeta“ tinkamų veiksmų prižiūrint žvyrkelius (buvo atliktas kelių profiliavimas), jie žymiai mažiau nukentėjo nuo stichijos siautėjimo.

Visgi, seniūnai pastebėjo, kad gamtos kataklizmai kartojasi vis dažniau ir jų padarinių šalinimui reikia vis daugiau pastangų ir lėšų. 

Stakliškių seniūnijos ir Tsg Tomuko nuotaukos

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti