„Futbolo dienos“ ypatumai – azartas, pergalių siekimas ir šypsenos

IMGP8239

Rugsėjo 16 d. Birštono stadione vėl karaliavo futbolas. Nuo pat ryto puikiai paruoštoje vejoje kamuolį spardė įvairaus amžiaus futbolininkai – nuo darželinukų iki politikų.

Pirmieji į aikštelę išbėgo vaikų darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai. Jų pasirodymas pritraukė daugiausiai sirgalių. Kitaip ir negalėjo būti, nes kiekvienas aikštėje pasirodęs jaunasis futbolininkas turėjo mažiausiai po du palaikytojus, kurie patarinėjo, kaip spardyti kamuolį ir kur bėgti. Azartas liejosi per kraštus. Vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, bet visi po rungtynių buvo apdovanoti atminimo medaliais, kuriuos parūpino Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, ir UAB „Ernas“ dovanėlėmis.

Medalius ikimokyklinukams įteikė Birštono sporto direktorius Saulius Smailys.

IMGP8379

Kitoje aikštelėje žaidė Birštono ir Prienų mokyklų pradinukai. Čia kova jau buvo žymiai rimtesnė. Tiesa, pirmajame kėlinyje sėkmė lydėjo birštoniškius, ir jie jo pabaigoje pirmavo net 4:1. Bet antrajame kėlinyje situacija pasikeitė kardinaliai, ir Prienų pradinukai ne tik rezultatą išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (4:5). Visgi, Birštono vaikinukams pavyko pelnyti dar vieną įvartį, ir rungtynės pasibaigė lygiosiomis (5:5).

Birštono mero pavaduotojas Vytas Kederys ir Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys įteikė komandų žaidėjams atminimo medalius ir UAB „Ernas“ dovanėles.

IMGP8660

Po Prienų futbolo mokyklos parodomųjų rungtynių į aikštę išbėgo Birštono ir Prienų rajono Savivaldybių tarybų nariai, savivaldybių administracijų ir biudžetinių įstaigų atstovai. Prienų komandą formavo Tarybos nariai Gintautas Bartulis ir Arūnas Vaidogas, Birštono – Vytas Kederys. Komandose privalėjo būti po vieną moterį ir išėjo taip, jog joms ir teko pagrindinis krūvis, nes neturėjo pamainos ir negalėjo pasikeisti.

Abi komandos buvo nusiteikusios laimėti, daug atakavo. Ypač daug progų pelnyti įvartį turėjo Birštono komanda, bet Prienų komandos vartų sargas buvo nepramušamas. Birštono komandos vartininkas nesugebėjo išsaugoti savo vartų „sausų“ ir du kartus traukė kamuolį iš jų tinklo.

Iškart po rungtynių komandos buvo apdovanotos atminimo medaliais ir kavinės „Audenis“ prizais.

„Futbolo dieną“ taip pat parėmė picerija „Pizza FUN“, UAB „Osmedas“, UAB „Birštono šiluma“.

Renginys buvo skirtas „Krašto vitrinos“ 15 metų jubiliejui, jį organizavo Birštono sporto centras ir VšĮ „Krašto vitrina“.

IMGP8721

„Futbolo dieną“ vainikavo PFL čempionato A. Palionio taurės finalas tarp FK „Birštonas“ ir „Kalniečių“ komandų.

Pirmieji įvartį pelnė „Kalniečiai“ (0:1, Kevinas Mazuronis), bet dar pirmajame kėlinyje FK „Birštonas“ išlygino rezultatą (1:1, Giedrius Šaulinskas). Antrajame kėlinyje aikštelėje šeimininkavo FK „Birštonas“ žaidėjai. Buvo pelnyti keturi įvarčiai. Remigijus Gaižius išvedė birštoniškius į priekį (2:1). Tomas Jonyka padidino persvarą iki 2 įvarčių (3:1). Iki rungtynių pabaigos į „Kalniečių“ vartus įkrito dar du įvarčiai. Jų autoriais tapo Virmantas Šabasevičius ir Valentinas Gasparavičius.