„Prienai“ sustabdė „ČEZ Nymburko“ pergalingą žygį

Lapkričio 21 d. Kauno sporto halėje vyko Europos taurės turnyro III turo rungtynės tarp „Prienų“ ir Nymburko „ČEZ Nymburk“ komandų. „Prienų“ krepšininkai, užtikrintai pradėję rungtynes, taip pat užtikrintai jas ir pabaigė. Varžovai buvo įveikti net 18 taškų skirtumu (84:66).

Čekijos komanda po dviejų turų pirmavo grupėje, lietuviai su viena pergale ir vienu pralaimėjimu užimė trečią poziciją. Po šios pergalės „Prienų“ krepšininkai tapo grupės lyderiais.

Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo labai susikaupę. Toks žaidimo ritmas davė neblogą rezultatą: „Prienų“ komanda iškart įgijo 7 taškų pranašumą (9:2). Po Gedimino Orelik dvitaškio su bauda aikštelės šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 11 taškų (15:4). Varžovai sumažino skirtumą iki 7 taškų (15:8). Žygimantas Janavičius grąžina „Prienams“ dviženklį pranašumą (18:8). Visgi varžovams pavyko kėlinio pabaigoje sumažinti skirtumą iki 4 taškų (21:17).

Antrojo kėlinio pradžioje sublizgėjo Siim Sanders Vene ir po jo dviejų iš eilės tritaškių „Prienų“ komanda padidino persvarą iki 10 taškų (27:17). Po geros pradžios aikštelės šeimininkai nesustojo ir antroje kėlinio pusėje jau pirmavo 20 taškų skirtumu (43:23), o po G. Orelik taiklių baudos metimų „Prienų“ pranašumas siekė 22 taškus (50:28).
Tiesa, kėlinio pabaigoje „ČEZ Nymburk“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 17 taškų (51:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Prienų“ komanda pateko į varžovų spąstus ir prarado žaidimo kontrolę. „ČEZ Nymburko“ krepšininkai pasinaudojo aikštelės šeimininkų neryžtingumu ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (52:45). Tiesa, „Prienų“ vyrai parodė charakterį ir sustabdė varžovų spurtą bei grąžino sau dviženklį pranašumą (64:53).

Po gan kontraversiško trečiojo kėlinio,  ketvirtame aikštelės šeimininkai iškart ėmėsi veiksmų ir jau po minutės turėjo 15 taškų pranašumą (68:53). Varžovai dar bandė pakeisti rungtynių eigą, bet „Prienų“ krepšininkai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Kėlinio pabaigoje užtikrintai sužaidė Arminas Urbutis ir „Prienai“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:66.

„Prienų“ komandoje penki žaidėjai pelnė po 10 ir daugiau taškų. Žygimantas Janavičius įmetė 16 taškų, 15 – Gediminas Orelik, 15 – Arminas Urbutis (11 atkovotų kamuolių), 13 – Siim Sanders Vene, 12 – Gintaras Kadžiulis.

Spaudos konferencija

„Prienų“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus

Būtina pasidžiaugti šios dienos pergale, nes laimėjome prieš aukšto lygio komandą, kuri yra laimėjusi ne prieš vieną Eurolygoje žaidžiančią komandą. Tikėjau savo vyrais, bet kad laimėsime tokiu skirtumu, tikrai nesitekėjau. Galiu tik pagirti savo žaidėjus ir pasakyti „šaunuoliai!“.
Manau, kad šiemet galime nustebinti ir save bei patekti į antrąjį etapą. Šiandien žaidėmė visiškai kitaip nei rungtynėse su „Budivelniku“. Atlikome gerą darbą, o kas bus kitą savaitę – pamatysime.
Prieš šias rungtynes buvo nerimo, nes maniau, jog komanda pavargo, bet kai šiandien pamačiau vyrus rytinėje treniruotėje, supratau, jog varžovus įveikti galėsime, jei pranoksime juos kovingumu. Kai trečiame kėlinyje įkritome į žaidybinę duobę, minutės pertraukėlės metu susitarėmė išnaudoti „didelius“ ir jie nenuvylė. Manau, jog mus taip pat lydėjo ir sėkmė, bet mes verti šios pergalės.

„CEZ Nymburk“ vyr. treneris Ronen Ginzburg

Sveikinu varžovų komandą su pergale, nes jie jos nusipelnė. Porą kartų bandėmė varžovus pasivyti, bet mums nepavyko. Pergalės šiose rungtynėse neužsitarnavome, nes varžovas buvo stipresnis.
„Prienų“ komanda tikrai nenustebino, nes iš praeito sezono žinojome, jog su mažu biudžetu komanda moka žaisti ir turi gerą trenerį.
Mūsų grupėje komandos panašaus lygio, bet šiandien mano žaidėjai nebuvo pasiruošę laimėti, o varžovai buvo nusiteikę mus įveikti – tą ir padarė.