Laimutė Jančiukienė
Mero baneris

Džesika Šyvokaitė: pokalbis prieš aštuonerius metus, virtęs svajonės išsipildymu

dzesika

Vidmantas Venclovas

Prieš aštuonerius metus Birštone bendravau su jauna, dainavimą įsimylėjusia mergina. Tada straipsnį baigiau taip:  „Mergina pasakojo apie savo svajones, o aš klausiau ir bandžiau įsivaizduoti, kaip Džesika atvažiuoja į Birštoną su solo programa. Pilna kultūros centro salė pažįstamų ir nepažįstamų veidų ir energijos…“.

Realybė pranoko mano įsivaizdavimą, nes Džesika tapo Jessica Shy ir po geros savaitės jos laukia ne Birštono scena, o „Žalgirio“ arena.Dabar apie Džesiką rašo visa respublikinė spauda, ji kviečiama į TV laidas, o jos koncertų laukia tūkstančiai gerbėjų.
Bet mano atmintyje ir kita Džesika, kuri padeda mamai restorane, vaikšto Birštono gatvėmis, lanko meno mokyklą ir įgauna stiprybės.
Todėl siūlau paskaityti straipsnį apie Džesiką, kuri svajojo.


Meilė dainai nugalėjo

10606382_800367346650508_75067599356026262_n-700x933

Toks jau gyvenimas, jog dažniausiai žavimės tais, kurie toli nuo mūsų, bet nepastebime perliukų po savo langais.

Neseniai susitikau su jauna birštoniete, kuri tikrai žinoma kurorte ir už jo ribų. O viskas prasidėjo tada, kai ambicinga jaunuolė nutarė sudalyvauti TV projekte „2 minutės šlovės“. Jai tada buvo keturiolika. Ir šis savarankiškas bei spontaniškas sprendimas nulėmė, jog dabar, sulaukusi 18 metų, mergina ruošiasi studijuoti užsienyje ir būtent dainavimą.

Bet viskas iš pradžių…

Tai, kad mažoji Džesika mėgsta niūniuoti, pastebėjo jos mama Ramunė, kai mergaitei buvo tik dveji metukai. Ir nors, pasak Džesikos, ji nelabai norėjo lankyti meno mokyklą, bet buvo patikėta Natalijai Kesminienei. Šešeri metai, praleisti su šia mokytoja, davė gerą pagrindą ir Džesika pamilo dainavimą, o pasirodymai publikai ir plojimai buvo geras atpildas už pastangas.

TV projekto „2 minutės šlovės“ organizatoriai pastebėjo Džesiką, o jinai, anot pačios, „užsikabliavo“ ant projektų ir sudalyvavo dar ne viename.

Penkiolikmetė birštonietė sugebėjo įveikti visus atrankų barjerus ir patekti į Danguolės Beinerytės Kauno Burgundiškąjį chorą. Ten teko ne tik dainuoti su grupe choristų, bet ir vienoje iš dainų atlikti solo partiją.

10496110_874849519193537_2210992419970054485_o1-700x449

Prisimindama tuos metus, jaunoji birštonietė pasakojo, jog repeticijos dažniausiai vykdavo vakarais ir baigdavosi apie 2–3 val. nakties, todėl, pasak Džesikos, atsirado problemų su mokslais. Tačiau viskas baigėsi gerai, nes laiku buvo įjungta papildoma pavara ir mokslai „pasidavė“.

Šiuo metu Džesikos vardas vėl skamba, nes ji yra pritariamojo vokalo solistė koncertiniame Džordanos ture. Jaunoji dainininkė teigė, jog yra sužavėta Džordanos atsidavimo darbui ir gebėjimo susilieti su daina. „Džordana – tikra žvaigždė ir su ja labai lengva bendrauti“, – dėstė Džesika.

Jauna mergina nuo šeštos klasės žinojo, jog baigusi mokyklą studijas tęs užsienyje, o šiomis dienomis jau tvarko dokumentus ir ruošiasi kitais metais apsigyventi Šiaurės Anglijoje. Besišypsodama Džesika pasakė, jog anglų kalba jai nebaisi, nes gimnazijoje turėjo labai gerą mokytoją – Rūtą Vileikienę.

Baigusi studijas Džesika žada grįžti į Lietuvą, nors, anot jos, dar nežinanti, ką veiks, bet yra įsitikinusi, jog gyvenimas bus paruošęs širdžiai mielą užsiėmimą. Mergina neslėpė, jog jos sėkmės kalvis yra mama. Būtent jos pastangomis buvo pradėta lankyti meno mokykla, būtent mama buvo ir yra pagrindinis ramstis dabartiniame jos gyvenime. „Galiu tik žavėtis mamos energija ir begaliniu atsidavimu. Man dar toli iki jos sugebėjimo paprastume įžvelgti gyvenimo džiaugsmą“, – neskubėdama dėstė Džesika.

Jaunoji dainininkė džiaugėsi, jog dalyvaudama projektuose jautė daugelio žmonių nuoširdų palaikymą. Neretai stebėjosi, kaip veikia žmones televizija, bet tikrai nelaiko savęs išskirtine.

Džesika atviravo, jog jai daug kas patinka ir nori save realizuoti dar ne vienoje srityje, bet dainavimas – prioritetas.

Jaunosios dainininkės svajonė – surengti solo koncertą, bet kad jame skambėtų dainos, sukurtos pagal jos eilėraščius.

Mergina pasakojo apie savo svajones, o aš klausiau ir bandžiau įsivaizduoti, kaip Džesika atvažiuoja į Birštoną su solo programa. Pilna kultūros centro salė pažįstamų ir nepažįstamų veidų ir energijos…

unnamed

Taip pat skaitykite