•  

     

     

     

Deividas Dargužis: „Priimant sprendimus būtina įsiklausyti į mokyklų vadovų norus“

deivis

Vidmantas Venclovas

kvitrina.com

Prienų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir turizmo komiteto pirmininkas Deividas Dargužis po nuotolinės diskusijos su rajono mokyklų vadovais sutiko atsakyti į naujienų portalo kvitrina.com klausimus. Komiteto pirmininkas nebuvo itin kalbus, bet pasakė, jog mintis pabendrauti su mokyklų vadovais buvo gimusi seniai, tik karantinas viską sujaukė.

Visgi, sprendimas buvo rastas ir diskusija vyko nuotoliniu būdu. Prie jos prisijungė 3 komiteto nariai iš penkių ir visų mokyklų vadovai, išskyrus Šilavoto pagrindinės mokyklos.

Pasak D. Dargužio, diskusijos pagrindinis tikslas – išklausyti mokyklų vadovus, išgirsti problemas, pasidžiaugti pasiekimais ir sukurti bendradarbiavimo, o ne kontrolės atmosferą.

Tarybos nario teigimu, mokyklų vadovai neturi jausti diskomforto, kai reikia kreiptis į rajono vadovus dėl pagalbos. Savivaldybė yra mokyklų steigėjas, todėl neturi būti jokių baimių dėl bendravimo.

Komiteto pirmininko teigimu, visi vadovai kalbėjo apie užsitęsusi karantiną ir norą kuo greičiau grįžti į mokyklas. Buvo pastebėta, jog prastėja mokinių motyvacija, jaučiasi ne tik mokinių, bet ir mokytojų nuovargis.

„Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Irena Tarasevičienė ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijos direktorė Audronė Raibužienė pažymėjo, jog įstaigose vyksta teigiamos permainos, todėl skubių pageidavimų jie neturi. Stakliškių gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas pasidalino informacija, jog ieško galimybių pakeisti senus sportinius įrengimus naujais.

Prienų ikimokyklinių įstaigų vadovai atkreipė dėmesį, jog vasaros metu klasėse būna labai karšta, todėl  būtina pamąstyti apie kondicionierių įrengimą. „Pasakos“ ir „Gintarėlio“ darželių vadovai kalbėjo apie išorinę pastatų renovaciją ir apšiltinimą, o „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė atkreipė dėmesį, jog prie gimnazijos reikia padidinti aikštelę automobilių stovėjimui. Balbieriškio pagrindinės mokyklos vadovas Stasys Valančius atkreipė dėmesį, jog jau atėjo laikas pakeisti mokyklinį autobusiuką.

Anot D. Dargužio, būtina Skriaudžių pagrindinės mokyklos pagrindinio pastato renovacija. Tiesa, ir toje mokykloje jau vyksta permainos. Sutvarkytas stogas pradinių klasių korpuse, įrengta sporto salė, kurios mokykloje nebuvo.

Komiteto pirmininkas supranta, jog kai kurie sprendimai labai priklauso nuo gaunamo finansavimo, todėl būtina apie problemas sužinoti kuo anksčiau. O tam reikia dažniau bendrauti, įsikalbėti ir kartu ieškoti išeičių.

Tarybos nario manymu, pasikeitimai mokyklų tinkle neišvengiami, todėl būtina tam ruoštis iš anksto. Deja, bet kai kuriose mokyklose mokinių skaičius nuolat mažėja ir tokia situacija nedžiugina. Numatomas sprendimas sujungti į vieną įstaigą Skriaudžių ir Šilavoto pagrindines mokyklas neturėtų pabloginti mokinių galimybių lankyti arčiau gyvenamosios vietos esančią mokyklą.

D. Dargužis įsitikinęs, jog komiteto nariai, kai tik bus galimybė, aplankys visas mokyklas ir savo akimis pamatys, kaip joms sekasi darbuotis ir kokia reikalinga pagalba.

Pasak komiteto pirmininko, artimiausiu laiku panašūs susitikimai bus organizuoti su kultūros ir sporto įstaigų vadovais.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti